Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: archív tvůrců

Po několika odkladech zpřístupnila společnost Microsoft velkou říjnovou aktualizaci operačního systému Windows 10 všem uživatelům. Update byl uvolňován kvůli množství objevených chyb postupně v průběhu uplynulých několika týdnů.

Ilustrační foto Foto: archív tvůrců
Velkou aktualizaci Windows 10 už může stahovat kdokoliv

Nejnovější velká aktualizace desítek se jmenuje Windows 10 October 2018 Update, vydána byla již 2. října. Bez nadsázky šlo patrně o nejproblematičtější balík vylepšení v celé historii amerického softwarového gigantu.

Už po pár dnech ji totiž Microsoft stáhl z distribuce, protože se v aktualizaci objevily velmi závažné chyby. Update při instalaci totiž v některých případech maže nenávratně uživatelská data. A to zpravidla na systémech, které neměly dostatek volného prostoru pro instalaci.

Větší i menší problémy

Krátce poté se ukázalo, že problém s daty se týká také předinstalovaného programu pro práci se ZIP archivy. Tento nástroj se při rozbalování nezeptá uživatele na to, co má dělat s duplicitními daty, a stejné soubory už jednou uložené v konkrétní složce se přemažou.

Když americký softwarový gigant vyřešil tyto problémy, pustil na začátku listopadu update znovu do světa. Ale tentokráte již ne pro všechny uživatele, nainstalovat jej mohli pouze lidé s ověřenými konfiguracemi. To znamená, že k dispozici byla pouze pro stroje, na kterých měl Microsoft ověřenou funkčnost.

Na některých počítačích se totiž objevovaly další a další chyby. Na konci listopadu se například ukázalo, že na některých sestavách s procesory Intel a integrovanými grafikami nefunguje zvuk. Další trhliny byly zaznamenány v prohlížeči Edge a na sestavách s grafickými kartami ze série AMD Radeon HD 2000 a Intel HD ze série 4000.

Jen drobná vylepšení

Microsoft vyřešil všechny problémy až nyní, a tak konečně pustil velký update do světa pro všechny uživatele – po více než dvou měsících čekání.

Windows 10 October 2018 Update přináší spíše drobnější vylepšení, která ale dokážou uživateli ušetřit spoustu času a nervů – například chytřejší kopírování souborů či lepší vyhledávání. Stejně tak inženýři v Microsoftu zapracovali na propojení PC s mobilem.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků