Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Velkou aktualizaci Windows 10 si nainstaloval jen zlomek lidí. Kvůli chybám

Velké aktualizace operačního systému Windows 10 nabízí Microsoft dvakrát za 12 měsíců. Zájem o balík vylepšení je zpravidla rok od roku vyšší, letos se však tak nestalo. Kvůli množství objevených chyb většina uživatelů s instalací stále vyčkává. Vyplývá to z údajů analytické společnosti AdDuplex.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Velkou aktualizaci Windows 10 si nainstaloval jen zlomek lidí. Kvůli chybám

Windows 10 October 2018 Update, jak je nejnovější velká aktualizace desítek pojmenovaná, byla vydána už 2. října. Po pár dnech však byly v systému objeveny tak závažné chyby, že Microsoft distribuci ukončil.

Společnosti AdDuplex se podařilo zjistit, že update si za prvních pár dní stihlo stáhnout 2,3 % uživatelů operačního systému Windows 10.

Systém běží jen na 2,8 % sestav

Aktualizace byla opět nabídnuta ke stažení až v polovině listopadu, tedy takřka po měsíci a půl. Nějaký zvýšený zájem lidí o novinku se však nedostavil. Podle AdDuplexu stoupl podíl v posledních dvou týdnech pouze na 2,8 %.

S největší pravděpodobností na tom má svůj podíl strach lidí z nových chyb. Před pár dny se totiž ukázalo, že na některých sestavách s procesory Intel a integrovanými grafikami nefunguje zvuk. Další trhliny byly zaznamenány v prohlížeči Edge, a na sestavách s grafickými kartami ze série AMD Radeon HD 2000 a Intel HD ze série 4000.

Přestože Microsoft promptně všechny trhliny řeší, řada uživatelů s instalací stále ještě vyčkává.

Problém s daty

Dříve objevené trhliny totiž byly ještě daleko závažnější. Zkraje října se ukázalo, že update při instalaci v některých případech maže nenávratně uživatelská data. A to zpravidla na systémech, které neměly dostatek volného prostoru pro instalaci.

Krátce poté se ukázalo, že problém s daty se týká také předinstalovaného programu pro práci se ZIP archivy. Tento nástroj se při rozbalování nezeptá uživatele na to, co má dělat s duplicitními daty a stejné soubory už jednou uložené v konkrétní složce se přemažou.

Uživatel tak může snadno přijít o rozdělanou práci, uložené fotografie, videa, ale například i hudbu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků