Hlavní obsah
 

Seznam Prohlížeč se na mobilech převlékl do černé. Šetří baterii

Tmavý vzhled si mohou nově nastavit uživatelé Seznam Prohlížeče na svých chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS. Funkce tmavého režimu zlepšuje čitelnost textu, snižuje jas vyzařovaný z mobilního zařízení, námahu očí, a naopak zvyšuje výdrž baterie u některých přístrojů.

 
Seznam Prohlížeč se na mobilech převlékl do černé. Šetří baterii

„Tmavý vzhled jsme vytvořili na přání našich uživatelů. Dali jsme si práci s kontrastem barev, abychom vyhověli standardům o přístupnosti, a zároveň zachovali vizuální identitu Seznamu i v této pozměněné barevné paletě,“ řekl Adam Raška, produktový manažer Seznam.cz.

Změnit vzhled je možné v několika málo krocích přímo v nastavení Seznam Prohlížeče, jak je vidět na videu v úvodu tohoto článku.

Zajímavé je také to, že uživatelé Seznam Prohlížeče mohou v tmavém vzhledu navštěvovat i domovskou stránku. „Jedná se zatím o exkluzivní možnost pro ty, kdo k brouzdání na internetu využívají v mobilech náš Prohlížeč. Do budoucna však bude tmavý režim naší domovské stránky podporovaný i v jiných prohlížečích,“ doplnil Raška.

Ještě před koncem roku vyšla nová verze Seznam Prohlížeče. Kromě inovovaného designu přibyly také nové funkce, jako je například snadnější přepínání mezi oblíbenými stránkami, historií, staženými soubory a obsahem, který si lidé ukládají na později. Přehled jednotlivých vylepšení naleznete v našem dřívějším článku.

Seznam Prohlížeč má na všech platformách už více než 1,5 milionu unikátních uživatelů, přitom jen za loňský rok si jej do svých mobilů stáhlo více než 1,2 milionu lidí. Stahovat Seznam Prohlížeč můžete zde.

Tmavý režim Seznam Prohlížeče

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků