Hlavní obsah
Opera 10.60 od Seznam.cz Foto: mif, Novinky

Seznam.cz odhalil upravenou verzi rychlého prohlížeče Opera

Oblíbená Opera je jedním z nejrychlejších internetových prohlížečů na světě. Pro operační systém Windows nyní můžete stahovat upravenou verzi od české portálové jedničky Seznam.cz, která přidává několik zajímavých doplňků a vylepšení.

Opera 10.60 od Seznam.cz Foto: mif, Novinky
Seznam.cz odhalil upravenou verzi rychlého prohlížeče Opera

Speciálně upravená Opera vychází z tradičního internetového prohlížeče od společnosti Opera Software s pořadovým číslem 10.60. "Nová Opera nabízí o 50 procent větší rychlost než předchozí verze“, pochlubil se Rolf Assev, ředitel pro strategii Opera Software.

Opera 10.60 od Seznam.cz

Foto: mif, Novinky

Opera 10.60 přináší řadu dalších vylepšení, jako je například podpora pro uživatele s pomalejším připojením ve verzi Opera Turbo. V seznamácké verzi prohlížeče je ikona tachometru, která naznačuje aktuální rychlost. Ta by měla být proti konkurenčním prohlížečům třikrát až čtyřikrát rychlejší.

Speciální funkce pro pomalé připojení

Při pomalém připojení je v prohlížeči také praktická funkce vypnutí obrázků. Například při připojení přes pomalý přenosný modem můžete prohledávat jen texty a datově náročné obrázky nechat na později.

Zajímavá je také možnost ovládání prohlížeče pomocí kombinace gest myši. Například když stisknete pravé tlačítko myši a souběžně s ní pohnete doleva, vrátíte se na předchozí stránku. Další stránku spustíte přesně opačně – pomocí stisknutého levého tlačítka s pohybem myši doprava.

Opera 10.60 od Seznam.cz

Foto: mif, Novinky

Při otevření nového okna se zobrazí nabídka Rychlá volba, ve které jsou umístěny oblíbené internetové stránky.

Jednoduše tak můžete mít všechny nejnavštěvovanější weby vždy po ruce. Přímo v nabídce Rychlé volby je navíc položka vyhledání. Aniž byste spustili domácí stránku Seznamu, můžete do vyhledávače zadat svůj dotaz.

Jednodušší hledání i překládání

Jednodušší je v seznamácké Opeře také hledání na Seznamu, ale i v mapách, firmách a zboží. Stačí označit slovo nebo část textu, kliknout na pravé tlačítko myši (nebo dvojklik na označené slovo/část textu) a zvolit „Hledat pomocí“.

Opera 10.60 od Seznam.cz

Foto: mif, Novinky

Stejným způsobem je možné překládat cizí slova. Stačí ho označit textu, kliknout na pravé tlačítko myši (nebo dvojklik na označené slovo/část textu) a zvolit „Překlad“.

„Opera se díky unikátním funkcím, novému uživatelskému rozhraní a své rychlosti stává jedním z nejvíce atraktivních prohlížečů na trhu. To byl důvod, proč chceme tento unikátní uživatelský zážitek zprostředkovat i našim uživatelům“, řekl Jaroslav Souček, produktový manažer Seznam.cz.

Aktuálně Seznam.cz nabízí také upravené verze Firefoxu a Internet Exporeru. Nalézt je můžete na těchto webových stránkách (zde).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků