Hlavní obsah
Apple Foto: Novinky

Operační systém Windows 7 je možné nainstalovat už i na počítače od Applu

Operační systém Windows 7 byl oficiálně představen na celém světě loni v říjnu. Až nyní však společnost Apple vydala novou verzi aplikace Boot Camp, díky níž si mohou uživatelé na počítače iMac a MacBook nainstalovat také operační systém od Microsoftu. Aktualizovaná verze navíc opravuje některé problémy starších aplikací. Upozornil na to zahraniční IT server Mac Rumors.

Apple Foto: Novinky
Operační systém Windows 7 je možné nainstalovat už i na počítače od Applu

Nová verze nástroje Boot Camp s pořadovým číslem 3.1 umožní na počítače od Applu nainstalovat Windows 7 ve verzích Home Premium, Professional i Ultimate. A to ve 32bitových i 64bitovýh variantách.

Nová verze aplikace přináší do Windows podporu všeho příslušenství, jenž se pro počítače s logem nakousnutého jablka vyrábí. Bezproblémově by měla fungovat také unikátní myš Magic Mouse, která je místo tlačítek a scrollovacího kolečka vybavena multidotykovým senzorem.

Apple Magic Mouse

Foto: Novinky

Pokud na dotykovém senzoru chcete simulovat běžné kliknutí pravým nebo levým tlačítkem, stačí jednoduše stisknout příslušný horní roh myši. Jednoduchým posunutím prstu po vrchní ploše zařízení také můžete scrollovat v dokumentech nebo na internetu ve všech směrech.

Stahovat nejnovější verzi Boot Camp s podporou Windows 7 můžete přímo ze stránek společnosti Apple, nebo prostřednictvím následujícího odkazu:

Edice operačního systému Windows 7
Windows 7 Starter

Operační systém Windows 7 Starter je určen výhradně pro miniaturní netbooky, protože urychluje činnosti, které chcete provádět. Zajišťuje kratší čekání, méně klikání, ale i například méně potíží při připojování k sítím. Samostatně tato edice systému koupit nelze, můžete ji však zakoupit s novými netbooky s takzvanou OEM licencí.

Windows 7 Home Premium

Edice Windows 7 Home Premium je určena pro domácnosti. Běžným uživatelům by měla zjednodušit vytváření domácí sítě a sdílení všech oblíbených fotografií, videí a hudby. Můžete dokonce sledovat, pozastavovat, přetáčet a nahrávat pořady z televizoru. Oproti vyšší verzi Professional mu však chybí především pokročilejší funkce pro firmy, jako je například vzdálená správa počítače. Systém je nabízen v 32bitové i 64bitové variantě.

Windows 7 Professional

Verze operačního systému Windows 7 Professional je určena především pro firemní nasazení. Je v ní možné snadno obnovovat data pomocí automatického zálohování v síti. Mimo kancelář umožňuje bezpečnější připojení k firemním sítím pomocí funkce Připojení k doméně.

Jednou z největších předností této edice je ale speciální doplněk Windows XP Mode, který pomáhá řešit případné problémy s kompatibilitou aplikací. Díky novému módu bude možné ve Windows 7 spouštět starší programy prostřednictvím vizualizovaných XPček.

Na rozdíl od Vist, ve kterých byl použit nepříliš povedený režim kompatibility, by tak měly jít bez problémů spouštět i starší programy, aniž by uživatel musel shánět jejich novější verze. [celá zpráva]

Windows 7 Ultimate 

Nejvýkonnější edicí operačního systému Windows 7 je verze Ultimate. Ta v podstatě kombinuje všechny funkce systémů Home Premium a Professional. Navíc nabízí vyšší zabezpečení díky možnosti zašifrovat data na pevném disku pomocí technologie BitLocker a BitLocker To Go. Pro domácí použití však plně postačí systém Home Premium, který je i výrazně levnější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků