Hlavní obsah
Foto: archív tvůrců, Novinky

Mozilla vydala 13. generaci Firefoxu

Dle plánu vydala společnost Mozilla v noci z úterý na středu novou verzi internetového prohlížeče Firefox. Proti 12. generaci přináší novinka nepatrně pozměněný vzhled a zároveň také nové funkcionality.

Foto: archív tvůrců, Novinky
Mozilla vydala 13. generaci Firefoxu

„Asi nejviditelnější změnou bude vzhled nového panelu, který již nebude prázdný, ale bude obsahovat náhledy nejnavštěvovanějších webů. Změn se též dočkala výchozí stránka prohlížeče, kde jsou k dispozici odkazy pro rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím prohlížeče,“ uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Podle něj přibyly v 13. verzi i některé funkcionality. Při problémech po startu se Firefox například dokáže automaticky přepnout do nouzového režimu. Nově je možné také obnovit prohlížeč do výchozího nastavení, aniž by uživatel přišel o záložky, hesla nebo historii navštívených webů.

Nový Firefox je určen pro Linux, Mac OS a samozřejmě i Windows. V případě poslední platformy jej však nebudou moci využívat majitelé starších počítačů, kteří používají Windows 2000 či Windows XP bez druhého servisního balíčku.

  • Stahovat Firefox 13 je možné ZDE.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků