Hlavní obsah

Společnost Microsoft bude v úterý 30. září pořádat tiskovou konferenci, na které se chystá odhalit další generaci svého operačního systému Windows. Novinka označovaná číslovkou devět přinese celou řadu vylepšení, ta se nejčastěji dotknou uživatelského prostředí.

Microsoft v úterý odhalí nástupce Windows 8

Co přesně nástupce operačního systému Windows 8 přinese, zatím zástupci amerického softwarového giganta neprozradili. Podle dříve uniklých informací by se však vzhled devítek měl velmi podobat aktuálně prodávaným osmičkám, vrátí se však klasická nabídka Start, která řadě uživatelů ve Windows 8 chybí.

Údajná podoba Windows 9

Foto: My Digital Life

Dalším vylepšením by měla být možnost práce s virtuálními plochami, podobně jako je tomu u některých verzí operačního systému Linux. Během letních prázdnin se také objevila informace, že nová generace operačního systému zatočí s počítačovými piráty. [celá zpráva]

Podle serveru The Verge bude představená vývojářská verze operačního systému Windows 9 ještě během úterý uvolněna ke stažení.

Ukázka Windows 8.1

Video: Microsoft

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků