Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: archív tvůrců

Microsoft nakonec vydá aktualizaci pro Windows 7. I po ukončení podpory

Podpora pro operační systém Windows 7 byla oficiálně ukončena na začátku letošního roku. Po 14. lednu tak Microsoft již neměl vydávat vůbec žádné aktualizace a opravy. Ledy se ale pohnuly, americký softwarový gigant přeci jen jeden update ještě vydá.

Ilustrační foto Foto: archív tvůrců
Microsoft nakonec vydá aktualizaci pro Windows 7. I po ukončení podpory

Microsoft se nerozhodl pro vydání mimořádné opravy náhodou. Ukázalo se totiž, že v rámci posledního balíku udělal sám velkou chybu, na což doplatili v konečném důsledku uživatelé. Po nainstalování aktualizací totiž dojde na některých sestavách ke zčernání obrazovky.

Místo pozadí se zkrátka ukazuje jen černá barva – je to podobné, jako když systém není aktivovaný. Jenže tyto problémy zaznamenali také uživatelé, kteří mají řádně zakoupenou licenci. Jde zkrátka o chybu, kterou běžný uživatel nemůže příliš ovlivnit.

Aby se americký softwarový gigant nerozloučil s jedním ze svých nejpopulárnějších operačních systémů takto neuctivě, rozhodl se vlastní chybu napravit. Zástupci podniku se nechali slyšet, že navzdory ukončení podpory pracují na nápravě a aktualizace bude vydána v dohledné době.

Nepodporované systémy představují riziko

Bezpečnostní experti neustále upozorňují na to, že používat nepodporované operační systémy představuje velké bezpečnostní riziko. Neplatí to přitom pouze v případě sedmiček, ale také u starší verze Windows XP. Celá řada uživatelů nicméně na jejich doporučení nedbá.

Podle studie antivirové společnosti Kaspersky totiž systémy, pro které již nevycházejí žádné aktualizace, používá téměř polovina lidí. Problém se přitom netýká pouze běžných uživatelů, ale také firem.

„Přestože jsou k dispozici novější verze těchto operačních systémů, asi 41 procent spotřebitelů nadále používá buď nepodporované systémy, nebo ty, které brzy podporovány být přestanou, jako Windows XP nebo Windows 7,“ prohlásil Alexey Pankratov, jeden z manažerů společnosti Kaspersky.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků