Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Yuriko Nakao, Reuters

Japonci posilují softwarové aktivity, Hitachi koupilo firmu GlobalLogic za miliardy

Japonský konglomerát Hitachi koupí za 9,6 miliardy dolarů (214 miliard Kč) americkou softwarovou společnost GlobalLogic. Transakce zahrnuje i splacení dluhu, oznámila firma. Ta nyní přechází od elektroniky k digitálním službám. Agentura Reuters uvedla, že akvizice je součástí reorganizace portfolia Hitachi, která mimo jiné zahrnuje loňský nákup rozvodné sítě ABB za sedm miliard dolarů a prodej řady domácích divizí.

Ilustrační foto Foto: Yuriko Nakao, Reuters
Japonci posilují softwarové aktivity, Hitachi koupilo firmu GlobalLogic za miliardy

Transakci chce japonský konglomerát uzavřít na konci července. Celý obchod bude Hitachi financovat nejen z vlastních finančních prostředků, ale také s pomocí bank.

Většinový podíl ve společnosti GlobalLogic, konkrétně 55 procent, drží její vedení. Zbytek vlastní kanadský penzijní fond CPP a švýcarská investiční společnost Partners Group. Firma se sídlem v San José zaměstnává přes 20 000 lidí a funguje ve 14 zemích. Nabízí softwarové inženýrství asi čtyřem stovkám aktivních klientů z oblastí automobilového průmyslu, zdravotnictví, finančnictví a dalších.

Mezi klienty je McDonald's či Qualcomm

GlobalLogic se zabývá širokou škálou činností, od čipů až po cloudové služby. V minulosti firma například vyvinula aplikaci, s jejíž pomocí si lze v řetězci McDonald's objednat jídlo, s výrobcem čipů Qualcomm pak spolupracovala na rozeznávání otisku prstu.

Japonský konglomerát jedná s investičními společnostmi o prodeji divize Hitachi Metals, který by mohl vynést až 6,4 miliardy dolarů, připomíná Reuters. Loni Hitachi prodala za 6,2 miliardy dolarů chemickou divizi a divizi diagnostického zobrazování.

Akcie Hitachi na burze v Tokiu po oznámení akvizice odepsaly 7,3 procenta. Znamená to nejhlubší propad za více než rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků