Hlavní obsah
Logo společnosti Google Foto: Peter Power, Reuters

Google urovná v Rusku spor kolem Androidu. Zadarmo to ale nebude

Ruský antimonopolní úřad (FAS) se dohodl s americkou internetovou společností Google na mimosoudním urovnání sporu kolem jejího operačního systému Android pro mobilní zařízení. Google musí i po dosažení dohody zaplatit pokutu 438 miliónů rublů (téměř 200 miliónů Kč), kterou mu úřad loni vyměřil za porušování antimonopolních pravidel na trhu s mobilními telefony a počítačovými tablety.

Logo společnosti Google Foto: Peter Power, Reuters
Google urovná v Rusku spor kolem Androidu. Zadarmo to ale nebude

Úřad již předloni dospěl k závěru, že společnost Google zneužila dominantního postavení svého operačního systému Android. Firma podle úřadu porušila zákony, protože po výrobcích mobilních zařízení využívajících Android požadovala předinstalování některých aplikací.

FAS v pondělí uvedl, že Google v rámci dohody o urovnání sporu přestane požadovat exkluzivitu svých aplikací na zařízeních se systémem Android a nebude omezovat předinstalaci konkurenčních internetových vyhledávačů a dalších aplikací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků