Hlavní obsah
Foto: Novinky

Antiviry jsou miliardový byznys

Světový trh s bezpečnostním softwarem loni vzrostl o 4,9 procenta na 19,9 miliardy dolarů. V Česku tržby antivirových firem vzrostly o devět procent na 117,8 miliónu dolarů, tedy téměř 2,4 miliardy korun. Uvedla to analytická firma Gartner.

Foto: Novinky
Antiviry jsou miliardový byznys

Pomalejší tempo růstu analytici přičítají produktovým změnám a poklesu tržeb dvou z pětice největších dodavatelů, firem Symantec a Trend Micro, uvedla mluvčí Gartneru v ČR Klára Zavadilová.

Největší podíl měla celosvětově firma Symantec s téměř 19 procenty trhu. Následuje McAfee s devíti a IBM se šesti procenty. Následují Trend Micro, EMC a Kaspersky Lab. Tuzemská společnost Eset skončila s tržbami 400 miliónů dolarů těsně za první desítkou. Meziročně rostla o pětinu.

Jak zabezpečit počítač

Zabezpečení počítačů lidé neustále podceňují. Přitom českým internetem kolují tisíce virů, které se jim snaží vybrakovat bankovní účty. Poradíme, jak ochránit PC před nebezpečnými škůdci i nezvanými návštěvníky.

Statistiky antivirové společnosti Kaspersky Lab hovoří jasně. Celosvětově se loni uskutečnilo 28,4 miliónu útoků, což je o 27,6 procenta meziročně více. V Česku se zvýšil počet útoků o 11 procent na 6250 případů. Dvě třetiny tvořily tzv. trojské koně.

Na útoky počítačových pirátů je proto vhodné být připraven. Lidé totiž na pevných discích uchovávají stále více citlivých informací. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků