Nový balík připravovaný v dílnách amerického softwarového gigantu se jmenuje Fall Creators Update. Některá vylepšení, která tato velká aktualizace přinese, prozradili zástupci Microsoftu již nyní.

Uživatelské účty na různých zařízeních budou propojené. Takže člověk bude moci začít pracovat na jednom počítači a v případě potřeby dokončit všechny úkony na úplně jiném stroji. Zajímavě vypadá také časová osa, která dovolí uživatelům „vrátit se v čase“, aby mohli zjistit, na čem jste pracovali před dvěma hodinami nebo klidně i před dvěma měsíci.

Nová verze desítek také připraví počítače na příchod systémů pro smíšenou realitu. Řeč je o speciálních helmách, jako je nedávno představený model Dell Visor. [celá zpráva]

Volitelně bude možné přikoupit dva bezdrátové ovladače.

Systém pro smíšenou realitu od společnosti Dell

FOTO: archív výrobce

Řada nových funkcí 

Velkého vylepšení se dočkaly desítky už letos na jaře. Tehdy americký softwarový gigant vydal velký balík aktualizací zvaný Creators Update. Tento název se dá přeložit jako aktualizace pro kreativce. A je to pravděpodobně nejvýstižnější pojmenování, které mohl americký softwarový gigant použít. Nové funkce totiž cílí právě na kreativce.

Americký softwarový gigant se s aktualizací zaměřil také na dovednosti operačního systému Windows 10 v oblasti 3D technologií. V Malování 3D lze vytvářet trojrozměrné objekty, jednoduše měnit barvy, přidávat nálepky nebo měnit 2D objekty v trojrozměrná umělecká díla. Výtvory lze navíc snadno sdílet s ostatními, využívat můžete 3D kresby ostatních i pro vlastní díla, pokud to jejich autoři dovolí.

3D Malování

3D Malování

FOTO: Archív tvůrců

Pozornost byla v aktualizaci věnována také hráčům. Svá zápolení s protivníky mohou uživatelé snadno streamovat na internet. A to přímo z prostředí desítek, aniž by se museli někam přihlašovat či instalovat dodatečný software.

Jednoduše je možné vytvářet také turnaje, stačí k tomu pár kliknutí. Turnaje je možné vytvářet prostřednictvím funkce Arena. V ní si uživatelé nastaví vlastní pravidla a určí, kdo přesně může hrát.

Další vylepšení se týkalo prohlížeče Microsoft Edge, a to především komfortnosti použití a zároveň i otázky zabezpečení. Právě oblast zabezpečení a ochrany soukromí se vylepšila i v rámci celých desítek.

Více se o vylepšeních, která balík Creators Update přináší, dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Hry je možné snadno streamovat.

Hry je možné snadno streamovat.

FOTO: Archív tvůrců