Aktuálně tak novinka od amerického softwarového gigantu běží už na 120 miliónech strojů. Microsoft se tak pomalu přibližuje ke svému plánu, aby do dvou let běžely Windows 10 na miliardě zařízení.

Kromě počítačů a notebooků jsou v tomto čísle započítány také tablety, zábavní televizní systémy a v neposlední řadě také chytré telefony. Právě poslední zmiňovaná kategorie by měla americkému softwarovému gigantu ještě více pomoci v získání co největšího podílu na trhu.

Už v prosinci se totiž na pultech obchodů ukážou nové smartphony řady Lumia, které pocházejí přímo z dílen Microsoftu. Vlastní mobily s desítkami chystají také další výrobci – například společnost Acer. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Chytré telefony Microsoft Lumia 950 a 950 XL

Acer Jade Primo

Acer Jade Primo

FOTO: archív výrobce

S desítkami slaví jejich tvůrci úspěch také proto, že je nabízejí většině uživatelů zadarmo jako aktualizaci. Nárok na bezplatný upgrade mají lidé, kteří vlastní licenci posledních dvou generací Windows. Konkrétně tedy sedmiček nebo Windows 8.1. Na desítky zároveň budou moci přejít majitelé chytrých telefonů, které jsou vybaveny operačním systémem Windows 8.1.

Desítky přinášejí celou řadu vylepšení. Vzhledem se systém Windows 10 příliš neliší od osmiček. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání. [celá zpráva]