Aplikace WhatsApp se začala těšit stále větší popularitě v posledních letech, protože tvůrci změnili obchodní model. Zrušili veškeré poplatky a za používání se tak nyní neplatí ani koruna. Program je přitom možné nainstalovat na všechny mobilní platformy.

Aplikace WhatsApp zaznamenala v uplynulých měsících příliv nových uživatelů zejména v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku. Uživatelé prostřednictvím aplikace posílají desítky miliard textových zpráv a stovky miliónů fotografií denně, píše na svých internetových stránkách americký časopis Time.

WhatsApp na iPhonu

WhatsApp na iPhonu

FOTO: archív tvůrců

Mezi přednosti programu patří i doplňkové služby. Stiskem jediného tlačítka je možné například posílat vlastním kontaktům krátké audiozprávy.

Facebook v únoru oznámil, že se dohodl na převzetí společnosti WhatsApp za 19 miliard dolarů (téměř 380 miliard Kč). Vedoucí představitelé obou podniků uvedli, že WhatsApp bude dál fungovat nezávisle, a slíbili, že zůstane bez reklam.

Jak telefonovat a posílat zprávy z mobilu zadarmo

Chytré telefony se nejen v České republice těší obrovské popularitě, jejich prodeje jsou již dokonce vyšší než v případě obyčejných mobilů. S rozmachem těchto přístrojů se nabízejí i nové možnosti, jak ušetřit za volání i posílání zpráv – jde to i úplně zadarmo.

Programů, díky kterým není nutné operátorům za posílání zpráv a volání zaplatit ani korunu, je celá řada. Všechny pracují na velice podobném principu. K přenosu hlasových hovorů, obrázků i textů jsou totiž využívány datové přenosy.

Většina nových tarifů nabízí neomezený přístup k internetu již v základu, uživatel se tak nemusí obávat, že by platil za využívání podobných aplikací něco navíc. A to nejen v tuzemsku, ale i pokud volá nebo posílá zprávy do zahraničí. [celá zpráva]