„Nová podoba Firefoxu, která nese kódové označení Australis, je plánována pro Firefox 29. Aktuální vývojová verze sice nese verzi 28 a za necelý týden bude přesunuta do stabilizační větve Aurora, ale to se nové podoby Firefoxu netýká. Ta se totiž bude dolaďovat dalších šest týdnů,“ konstatoval Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Firefox Australis

Firefox Australis pro (zleva) Linux, Mac OS X a Windows.

FOTO: Archiv tvůrců

Na Australisu pracovali vývojáři několik posledních měsíců. Změny jsou patrné na první pohled. Jednou z nejvýraznějších je přesunutí hlavní nabídky z levého horního rohu na pravou stranu lišty. Nejedná se však o pouhou změnu vzhledu, vývojáři zapracovali také na přizpůsobitelnosti prohlížeče a odezvě programu.

Firefox Australis

Možnosti přizpůsobení

FOTO: Archiv tvůrců

Vylepšena byla také práce s pluginy. „Nově se v případě, kdy je stránka vyžaduje, zobrazuje informační lišta v horní části stránky podobně, jako když není vyžadovaný zásuvný modul dostupný,“ doplnil Cvrček.

Aktuální generace Firefoxu

Aktuální generace Firefoxu

FOTO: Novinky

Nová podoba je k dispozici od listopadu, avšak pouze u vývojové verze. Lidé, kterým nebude vyhovovat, mohou přejít na starší rozhraní díky doplňku Classic Theme Restorer.