„Nejnovější produkty Microsoftu mají velmi líbivý vzhled, který odpovídá tomu, co Steve Jobs vždycky hledal. S trochou nadsázky bych mohl říct, že se Steve Jobs vrátil a reinkarnoval v Microsoftu,“ uvedl Wozniak.

Pochválil především chystaný tablet Surface, který plánuje Microsoft uvést na trh společně s novým operačním systémem Windows 8 v říjnu. Zopakoval také své květnové výroky o tom, že mobilní platforma Windows Phone je podle něj po designové stránce naprosto dokonalá.

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft

„Jsem šokován každou obrazovkou – ty samé aplikace jsou pro Windows Phone daleko krásnější než pro Android a iPhone. Podle mého názoru má Windows Phone vynikající vzhled a uživatelské prostředí, které je také více atraktivní. Myslím, že Microsoft nastavil novou laťku mobilních platforem. Bohužel zatím nenabízí tento systém takové množství aplikací,“ konstatoval Wozniak.

Již dříve však podotkl, že sám je věrný stále iPhonu a jiné platformy používá jen pro testování. Pro osobní potřebu používá hned dva jablečné telefony, jeden u Verizonu a druhý u AT&T.

Mladý Steve Jobs (vpravo) si nechává narůst vousy jako Wozniak.

Steve Wozniak a Steve Jobs v době vzniku Applu

FOTO: Reuters

Firmu Apple založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Gerald Wayne v roce 1976 v obyčejné garáži svých rodičů. Od počátku působil Jobs jako duchovní vůdce celé firmy. Wozniak se staral především o technické návrhy a konstrukci jednotlivých produktů.

Steve Jobs zemřel minulý rok v říjnu ve svých 56 letech po letitém boji s rakovinou slinivky.