Jak bude vypadat nový operační systém B2G nastínil na svých osobních stránkách jeho hlavní designér Josh Carpenter. Grafické rozhraní nese prozatím pracovní název Gaia. Podle dostupných informací budou v telefonech, na kterých Mozilla spolupracuje s firmami Telefónica a Qualcomm, grafická témata volitelná a bude jich tedy k dispozici více.

Boot to Gecko

Menu telefonu; kontaktní seznam; virtuální QWERTY klávesnice

FOTO: joshcarpenter.ca

Na snímcích je vidět, jak budou vypadat prostředí telefonního menu, kontaktního seznamu, textových zpráv, fotoaparátu, video přehrávače či webového prohlížeče. Design jednotlivých nabídek je přehledný a cílí na intuitivní ovládání.

Boot to Gecko

Displej telefonu půjde automaticky natáčet tak, aby se videa přehrávala přirozeně na šířku.

FOTO: joshcarpenter.ca

V každém režimu zůstává podél horního okraje displeje zobrazena lišta, na které se zobrazuje kromě aktuálního času také stav baterie, signálu či bezdrátových sítí. Podobně je tomu u konkurenčních chytrých telefonů s dotykovým displejem.

Boot to Gecko

Příchozí hovor; textové zprávy; prostředí fotoaparátu

FOTO: joshcarpenter.ca

S novým systémem, který je postaven na technologii HTML5, by Mozilla mohla konkurovat zavedeným platformám. Především tedy Apple iOS, Androidu od Googlu a Microsoft Windows Phone. Kdy přesně se ale novinka objeví na trhu, zatím výrobce nepotvrdil.

Boot to Gecko

Uzamčená obrazovka; nastavení telefonu; internetový prohlížeč

FOTO: joshcarpenter.ca