"Nebezpečí této zranitelnosti spočívá ve skutečnosti, že infekci je vystaven každý uživatel. A to i přesto, že používá kompletně aktualizovaný operační systém. Microsoft totiž pro chybu zatím nevydal žádnou aktualizaci,“ uvedl ředitel PandaLabs Luis Corrons.

Podle něj stačí, aby uživatel navštívil infikovanou internetovou stránku, a trojský kůň se mu automaticky nainstaluje do počítače. "Jen za poslední dva dny jsme narazili na stovky infikovaných stránek,“ dodal Corrons.

Zranitelnost zneužívá například trojský kůň Lineage.LAC, který se zaměřuje na vykrádání uživatelských dat z počítače. Do počítače se kvůli bezpečnostní chybě, jež týká části softwaru Active X sloužící k přehrávání videa, mohou navíc nainstalovat i další škodlivé programy.

Na stránkách podpory Microsoftu je v současné době k dispozici způsob nastavení operačního systému, který zabraňuje jeho napadení. Uživatel na této stránce jednoduše klikne na tlačítko Fix this problem. Zablokovat problémovou část softwaru můžete přímo na stránkách Microsoftu (ZDE).