Hlavní obsah
 

Zájem o vlajkové lodi Samsungu je rekordní. Přesná čísla ale výrobce zatím tají

Nové vlajkové lodi společnosti Samsung se začaly prodávat teprve minulý týden v pátek, v rámci předobjednávky je však bylo možné sehnat už od konce února. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu se nyní nechali slyšet, že zájem o modely Galaxy S7 a S7 edge je rekordní.

 
Zájem o vlajkové lodi Samsungu je rekordní. Přesná čísla ale výrobce zatím tají

V Evropě si novinku objednalo 2,5krát více lidí, než tomu bylo u loňské generace s pořadovým číslem šest. Podle nizozemské pobočky Samsungu, která informace o úspěšných předobjednávkách na našem kontinentu přinesla, byl zájem především o verzi se zakřiveným displejem – model S7 edge tvořil 61 % předobjednávek.

Tak velký zájem byl patrně způsobený především tím, že výrobce lákal zákazníky na headset pro virtuální realitu zadarmo. Získat brýle Gear VR mohl každý, kdo jeden ze zmiňovaných telefonů objednal v rámci předobjednávky. [celá zpráva]

Samsung Gear VR

Foto: mif, Novinky

Kolik telefonů se doposud prodalo, však jihokorejský elektronický gigant neprozradil. Můžeme tak jen spekulovat, zda se objem objednávek pohyboval ve statisících nebo miliónech.

V Česku se menší Galaxy S7 prodává od necelých 19 000 Kč. Za větší Galaxy S7 edge pak případní zájemci zaplatí 21 500 Kč. [celá zpráva]

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

Foto: Albert Gea, Reuters

Co umí nové top modely od Samsungu

V útrobách nových chytrých telefonů od Samsungu tepe osmijádrový procesor, jehož čtyři jádra jsou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz. Ten je doplněn o 4 GB operační paměti. Úložný prostor je možné rozšířit díky čtečce paměťových karet.

Obě sedmičky lákají na certifikaci IP68, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Výrobci se ji podařilo do těla zařízení dostat, aniž by nějak narušil jejich líbivý vzhled. Smartphone díky tomu může být ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

Menší Galaxy S7 je vybaven 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 2560×1440 obrazových bodů. Větší S7 edge má pak 5,5palcový displej s totožným rozlišením. Na rozdíl od obyčejné es sedmičky je dotykový panel zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být stejně jako u předchůdce využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků