Hlavní obsah
 

Nejlepší mobily od Samsungu atakují cenovku 20 000 Kč. Virtuální helma bude zadarmo

První tuzemští prodejci zařadili do své nabídky nové top smartphony od společnosti Samsung, které byly teprve v neděli představeny v Barceloně v předvečer největšího mobilního veletrhu CES 2016. Ceny startují pod hranicí 20 000 Kč, zakřivený displej nicméně vyjde o několik tisíc dráž. K předobjednávce navíc zákazníci získají virtuální brýle Gear VR.

 
Nejlepší mobily od Samsungu atakují cenovku 20 000 Kč. Virtuální helma bude zadarmo

Prakticky všichni internetoví prodejci nabízejí samsungy podle Zboží.cz v rámci předobjednávky za totožné sumy, jde o doporučené ceny stanovené jihokorejským elektronickým gigantem.

Samsung Gear VR

Foto: mif, Novinky

Základní model Galaxy S7 s 32GB pamětí vyjde na 19 799 Kč, za zakřivenou verzi Galaxy S7 edge pak případní zájemci zaplatí 22 599 Kč. V této částce je započítána také hodnota virtuálních brýlí Gear VR, které zákazník dostane u vybraných prodejců k předobjednávce zadarmo jako dárek. Tento speciální headset je kompatibilní s oběma přístroji od Samsungu.

V prodeji by se podle informací z nedělní tiskovky měly objevit také varianty s 64GB pamětí, ale není zatím jasné, zda také na tuzemském trhu. Žádný z prodejců totiž tuto verzi aktuálně nenabízí. Jasno nicméně bude nejpozději 11. března. Přesně tehdy se totiž novinky od jihokorejského elektronického gigantu objeví na pultech obchodů.

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

Foto: Albert Gea, Reuters

Menší Galaxy S7 je vybaven 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů. Větší S7 edge má pak 5,5palcový displej s totožným rozlišením. Na rozdíl od obyčejné es sedmičky je dotykový panel zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být stejně jako u předchůdce využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

Obě sedmičky lákají na certifikaci IP68, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Výrobci se ji podařilo do těla zařízení dostat, aniž by nějak narušil jejich líbivý vzhled. Smartphone díky tomu může být ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

Samsung Galaxy S7

Foto: archív výrobce

V útrobách nových chytrých telefonů od Samsungu tepe osmijádrový procesor, jehož čtyři jádra jsou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz. Ten je doplněn o 4 GB operační paměti. Úložný prostor je možné rozšířit díky čtečce paměťových karet.

Vylepšení se dočkaly i fotoaparáty, jihokorejský výrobce vůbec poprvé použil technologii tzv. duálních pixelů. Díky tomu by měl být zachycovaný obraz daleko jasnější a ostřejší. Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 12 megapixelů a je napojen na objektiv se špičkovou světelností F1,7. Objektiv na přední straně má stejnou světelnost a rozlišení pět megapixelů.

Samsung Galaxy S7 edge

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků