Hlavní obsah
 

Vysloužilé počítače nahradí u americké policie mobily

Výkon nejnovějších mobilů je oslnivý. Celá řada modelů dokonce nabídkou systémových prostředků překonává i běžné počítače. Toho si je evidentně vědoma také americká policie, která se rozhodla nahradit dosluhující počítače v autech i kancelářích chytrými telefony.

 
Vysloužilé počítače nahradí u americké policie mobily

K tomuto netradičnímu kroku se odhodlalo policejní oddělení v americkém Chicagu. Využívat bude přístroje od společnosti Samsung, které nabízejí rozhraní DeX.

Díky němu stačí k chytrému telefonu kromě napájení připojit ještě monitor, klávesnici a myš. Obyčejný mobil se tak promění doslova v klasické PC. V prostředí DeX je možné pracovat s celou řadou aplikací, například i s kancelářským balíkem Office od Microsoftu. Policii by nové řešení nemělo tedy nijak omezovat v práci.

Policie si od tohoto řešení slibuje především úsporu nákladů na informační technologie. Díky nahrazení starých robustních notebooků za malé telefony by v prvním roce měly náklady klesnout o 15 procent, v nadcházejících letech dokonce o téměř třetinu.

V Chicagu běží celý projekt zatím jen v pilotním režimu. Pokud se ale ukáže jako úspěšný, bude patrně rozšířen v daleko širším měřítku napříč Spojenými státy.

Rozdíly se smazávají

Chytré telefony stále častěji začínají nabízet velmi podobné parametry jako stolní sestavy či notebooky – a v některých případech dokonce i lepší.

Jeden příklad za všechny: osmijádrový procesor taktovaný na 2,7 GHz, 12 GB operační paměti a 1024 GB úložný prostor. Řeč není o novém počítači, i když by se to při prvním pohledu tak mohlo jevit.

Ve skutečnosti je to výbava chytrého telefonu Galaxy S10+ od společnosti Samsung, který právě zvládá pracovat s rozhraním DeX. Takto špičkový výkon ale nabízejí i další přístroje, například nejnovější iPhony XS a XS Max či Huawei P30 Pro.

Samsung Galaxy S10+

Video: Václav Toman, Novinky

BEZ KOMENTÁŘE: Huawei P30 Series

Video: archív výrobce

Apple iPhone XS a XS Max

Video: archiv výrobce

Průměrné počítače v dnešní době mají čtyřjádrové procesory, 4 nebo 8 GB operační paměti a zpravidla SSD jednotku s kapacitou pouze 128 nebo 256 GB.

Za příplatek je sice možné pořídit ještě citelně výkonnější sestavy s více systémovými prostředky, které zatím mobily nabídnout nemohou, ale ještě před pár lety ani ty nejlepší mobily průměrné PC nepřekonávaly. Posun je tedy rozhodně znát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků