Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Adnan Abidi, Reuters

Pobláznili lidi mobilním tarifem za 160 Kč. Teď chtějí koupit italský Vodafone

V Itálii se schyluje k obří telekomunikační akvizici. Francouzská skupina Iliad nabídla za převzetí italských aktivit britského operátora Vodafone více než 11 miliard eur, tedy přes 268 miliard korun. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Následně to s využitím vlastního zdroje potvrdila také agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Adnan Abidi, Reuters
Pobláznili lidi mobilním tarifem za 160 Kč. Teď chtějí koupit italský Vodafone

Byl to přitom právě francouzský Iliad, který v roce 2018 doslova pobláznil italské zákazníky. Přišel totiž s velmi atraktivní nabídkou mobilního tarifu, která nemá v Česku obdoby ani v současnosti – tedy v roce 2022.

Tarif s neomezeným voláním a balíkem 30 GB dat nabízel v přepočtu za pouhých 160 Kč. Šlo pochopitelně o zaváděcí nabídku, kdy se operátor snažil získat dostatečný počet zákazníků. Tarif nabídl nejprve pro milion zákazníků, už po měsíci a půl přidal ale dalších 200 000 SIM karet, protože bylo vyprodáno.

Společnost tehdy pro agenturu Reuters uvedla, že nejde o žádné nekalé obchodní praktiky. Cena 160 Kč za daný tarif prý přesně odpovídá nákladům na italském trhu a byla vypočítána tak, aby podnik neprodělával.

V současnosti operátor nabízí 120 GB dat, neomezené volání i SMS zprávy v přepočtu za necelých 220 Kč. Se zhruba osmiprocentním podílem je Iliad čtvrtým největším mobilním operátorem v Itálii.

Vodafone má proti tomu podíl na italském trhu kolem 28 procent. V případě úspěšné akvizice by tedy postavení Iliadu na italském trhu výrazně vzrostlo.

Zástupci ani jedné ze společností ale zprávu zatím oficiálně nepotvrdili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků