Hlavní obsah
Uniklé snímky uživatelského prostředí smartphonu Samsung Galaxy IV Foto: Repro GSM Israel, Novinky

Nová vlajková loď Samsungu bude patřit mezi nejvyspělejší telefony na světě

Už příští týden plánuje společnost Samsung ukázat světu svou novou vlajkovou loď mezi chytrými telefony. I když se jihokorejský výrobce snaží držet všechny informace pod pokličkou, na internet již unikly první snímky uživatelského prostředí. Upozornil na to server GSM Israel.

Uniklé snímky uživatelského prostředí smartphonu Samsung Galaxy IV Foto: Repro GSM Israel, Novinky
Nová vlajková loď Samsungu bude patřit mezi nejvyspělejší telefony na světě

Na jednom z uniklých snímků jsou vidět i základní informace o telefonu. Z nich je patrné, že po technické stránce bude novinka patřit mezi nejvyspělejší telefony na světě.

Integrován bude například rychlý čtyřjádrový procesor ARMv7 s taktem 1,8 GHz. Až doposud se přitom spekulovalo o tom, že Galaxy IV bude disponovat osmijádrovým čipem. I tak ale bude patřit mezi nejvýkonnější ve své třídě.

Novinka proti svému předchůdci podle screenshotů nepatrně povyroste. Vybavena totiž bude pětipalcovým displejem s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Zaujmout se bude snažit také vestavěný fotoaparát, který bude disponovat rozlišením 13 megapixelů.

Pozvánka na odhalení chytrého telefonu Galaxy S IV

Foto: Samsung

Bližší informace o přístroji budou známy ve čtvrtek 14. března v 19 hodin (EST), kdy v New Yorku proběhne jeho oficiální odhalení. Tisková konference bude živě přenášena prostřednictvím YouTube. [celá zpráva]

Předchozí model Galaxy S III se zapsal do historie jako jediný chytrý telefon, který dokázal pokořit v prodejích iPhone od Applu. Loni se jej ve třetím čtvrtletí prodalo 18 miliónů, zatímco jablečný smartphone skončil na druhém místě s 16,2 milióny prodaných kusů. [celá zpráva]

Samsung Galaxy S III

Foto: Samsung

Galaxy S III je vybaven 4,8palcovým displejem s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Vybaven je čtyřjádrovým procesorem Exynos 4412, který pracuje na frekvenci 1400 MHz a k dispozici má 1024 MB operační paměti.

Trojku pohání operační systém Android. Zaujmout zákazníky se přístroj snaží také technologií S-Voice, která umožňuje prostřednictvím hlasu vyhledávat informace a komunikovat s přístrojem. Smart stay zase dokáže rozeznat, jakým způsobem přístroj používáte, a podle toho jej nastaví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků