Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mobilní internet konkuruje pevným sítím. O2 zrychlilo na 100 Mbit/s

Operátor O2 začal od poloviny listopadu nabízet části zákazníků bezdrátové pevné připojení o rychlosti až 100 Mbit/s. Je to pětkrát vyšší rychlost než dosud. Zrychlení připojení umožňuje využití frekvencí v pásmu 3,7 GHz, které firma loni vydražila v aukci. Uvedla to v tiskové zprávě. Stejné pásmo již od podzimu využívá konkurenční Nordic Telecom, který nabízí připojení o srovnatelné rychlosti.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Mobilní internet konkuruje pevným sítím. O2 zrychlilo na 100 Mbit/s

Během prvních třech měsíců bude 5G internet na doma dostupný pro 340 000 domácností, ve kterých v současné době rychlé připojení chybí. Cena je 449 Kč měsíčně.

"O2 přináší připojení k internetu prostřednictvím mobilní sítě 5G do oblastí, kde dříve byly jen pomalé a nestabilní sítě místních poskytovatelů. Díky tomu, že pro připojení máme vyhrazenou samostatnou frekvenci, už zákazníkům nehrozí obvyklé problémy jako pomalu nabíhající stránky a sekající se videa ve večerních špičkách nebo při špatném počasí," uvedl ředitel marketingu fixních služeb O2 Martin Čejka.

Internet 5G na doma O2 je dostupný v oblastech napříč celou republikou, například na Olomoucku, Pardubicku, Budějovicku nebo Kutnohorsku, a to i mimo velká města. Operátor plánuje bezdrátové připojení jako alternativu pevné sítě nadále rozšiřovat a postupně pokrýt čtvrtinu českých domácností, které dnes nemají dostupný internet o rychlosti 50Mbit/s. Kromě dostupnosti se bude postupně zvyšovat také rychlost připojení až na 250 Mbit/s.

Kromě míst s pomalou rychlostí pevné sítě je nová technologie vhodná například pro novostavby, kde chybí telefonní přípojky. I těmto domácnostem přinese 5G internet na doma vedle vyšších reálných rychlostí i neomezený objem dat a také vyšší kapacitu, což umožní například přehrávání HD videí nebo bezproblémové sledování digitální televize O2 TV.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků