Velká tiskovka společnosti Honor by měla odstartovat až během sobotního odpoledne. Už nyní je nicméně zřejmé, že podnik ukáže přinejmenším dva nové smartphony, které budou spadat do řady dvacet.

Odlehčená verze Honor 20 lite, která celý trojlístek uzavírá, již totiž představena byla.

Video

WIDER: Upoutávka na nový smartphone Honor 20

Zdroj: archív výrobce  

Video

CLOSER: Upoutávka na nový smartphone Honor 20

Zdroj: archív výrobce

Video

DARKER: Upoutávka na nový smartphone Honor 20

Zdroj: archív výrobce

Co přesně budou nové telefony umět, je zatím tajemstvím. Videoukázky nicméně dávají najevo, že přístroje budou lákat na moderní konstrukci s protáhlými displeji a dvoubarevnou zadní stranou. Velký důraz by měl u nich být kladen podobně jako u sesterského modelu Huawei P30 Pro na kvalitu fotoaparátů.

Fotoaparáty v hlavní roli

Smartphone od Huawei je vybaven fotoaparátem, který se skládá ze čtyř objektivů. Hlavní fotoaparát postavený na snímači SuperSpectrum nabízí rozlišení 40 Mpx, je doplněn o ultra širokoúhlý objektiv s rozlišením 20 Mpx, teleobjektiv s rozlišením 8 Mpx a objektiv Huawei Time-of-Flight (TOF) pro měření hloubky ostrosti. Ten je mimochodem také na čelní straně a spolupracuje s 32MPx selfie kamerou.

Nová třicítka přináší vůbec poprvé objektiv Huawei SuperZoom, který nabízí pětinásobný optický zoom, 10násobný hybridní zoom bez ztráty kvality a 50násobný digitální zoom. To jsou hodnoty, které nenabízí ani celá řada tradičních kompaktů.

Zda takové přednosti nabídne i chystaný model Honor 20, není zatím jasné. Na bližší informace si budeme muset počkat až do oficiální tiskovky.

Honor 20 Lite

Honor 20 Lite

FOTO: archív výrobce

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

FOTO: archív výrobce

Osekaný operační systém?

Otazník visí také nad tím, jakým operačním systémem bude nová dvacítka vybavena. V pondělí totiž společnost Google oznámila, že s firmou Huawei ukončí úzkou spolupráci a v nově představených přístrojích bude již pouze osekaná verze Androidu, a to ještě bez řady klíčových služeb.

Vzhledem k tomu, že značka Honor patří do portfolia čínského podniku Huawei, měly by se tyto restrikce týkat už chystané novinky. Podrobnosti se ale patrně dozvíme až v průběhu tiskové konference.

ČTĚTE TAKÉ:
Nejistá budoucnost Huawei. Z telefonů se mohou stát neprodejné cihly
Dopady kauzy Huawei na Evropu. Akcie výrobců čipů klesají
Co znamená stopka od Googlu pro uživatele? Nic, klidní situaci Huawei
Napětí graduje. Po Googlu dávají od Huawei ruce pryč i další giganti
Google omezil firmě Huawei u nových mobilů možnosti využití Androidu
USA by mohly dočasně uvolnit restrikce uvalené na Huawei

Může se vám hodit na Zboží.cz: