LG G8 ThinQ se na první pohled nijak dramaticky neliší od konkurenčních smartphonů. Jeho konstrukce je zhotovena ze skla a kovu, jak se na prémiové smartphony sluší a patří. Přístroj navíc splňuje certifikaci IP68 a armádní standard MIL-STD 810G, díky čemuž by měl přežít pády na zem, vadit mu samozřejmě nebude ani voda či prach.

Největším lákadlem tohoto modelu je však bezdotykové ovládání AirMotion. Telefon díky němu dovede sledovat gesta rukou, což se hodí třeba za jízdy v autě nebo při vaření. Mávnutím ruky tak můžete měnit hlasitost, přijímat hovory, přepínat mezi aplikaci a mnoho dalšího.

LG G8 ThinQ

LG G8 ThinQ

FOTO: archív výrobce

Prostřednictvím ruky lze na dálku smartphone mimochodem také odemknout. LG technologii nazývá Hand ID a v praxi speciální senzory skenují hemoglobin v ruce uživatele. Podle výrobce je tato technologie bezpečnější a přesnější než otisk prstu.

LG G8 ThinQ nabízí OLED panel s úhlopříčkou 6,1 palce a rozlišením 3120 x 1440 pixelů. Srdcem smartphonu je nejnovější Snapdragon 855, který by měl být novým etalonem třídy. Do vínku dostal smartphone operační paměť o velikosti 6 GB.

V prodeji by se měla objevit také odlehčená verze G8s ThinQ, která bude vycházet z modelu popsaného výše, ale bude disponovat 6,2palcovým displejem s rozlišením Full HD+. V útrobách bude nicméně stejný procesor a stejně velká bude také operační paměť.

Kdy a za jakou cenu se obě novinky začnou prodávat, není zatím jasné.

LG G8s ThinQ

LG G8s ThinQ

FOTO: archív výrobce


Může se vám hodit na Zboží.cz:
LG G7 ThinQ