Na konci února se bude ve španělské Barceloně konat největší mobilní veletrh na světě MWC 2019. Právě na něm by se měl ukázat špičkový model Galaxy S10. A pravděpodobně také větší varianta Galaxy S10+, stejně jako v minulých letech.

Výrobce sice nic oficiálně nepotvrdil, ale právě na tomto veletrhu se pravidelně ukazují nové vlajkové lodi každý rok.

Zleva: Galaxy S9+ a Galaxy S9

Zleva: Galaxy S9+ a Galaxy S9

FOTO: Manu Fernandez, ČTK/AP

To je patrně také hlavní důvod, proč aktuální vlajkové lodi tak výrazně zlevnily. Ještě v listopadu se model Galaxy S9 nabízel od 18 500 Kč, verzi Galaxy S9+ pak případní zájemci mohli pořídit za 21 500 Kč.

Aktuálně je však menší devítka podle Zboží.cz k dostání od 12 590 Kč, větší plusko pak od 15 460 Kč. U obou provedení je tedy sleva větší než pět tisíc korun.

Galaxy S9

Galaxy S9

FOTO: archív výrobce

Galaxy S9

Galaxy S9

FOTO: archív výrobce

Co oba telefony umí?

S ohledem na cenovku je výbava telefonů velmi lákavá. Menší devítka má 5,8palcový displej a větší verze plus 6,2palcový panel. Stejné displeje měly i loňské modely, což platí také o rozlišení – to nabízí v obou případech hodnotu 2960 x 1440 obrazových bodů. Displej je u obou novinek zakřivený, plynule se přelévá z přední strany na pravou a levou bočnici.

Jedno z největších vylepšení – ve srovnání s předchůdci – se týká fotoaparátů. Hlavní 12MPx senzor je totiž vůbec poprvé vybaven tzv. variabilní clonou, která je schopná pracovat velmi podobně jako lidské oko. Podle množství okolního světla automaticky přizpůsobí své nastavení a světelnost.

V jasném prostředí použije hodnotu f/2,4, ve zhoršených podmínkách pak využije maximální světelnost objektivu f/1,5. Takovou hodnotu světelnosti drtivá většina konkurentů nenabízí. Oba přístroje dokážou pomocí hlavních fotoaparátů na zadní straně natočit video rychlostí 960 snímků za sekundu v rozlišení 720p, tedy se čtyřikrát vyšší frekvencí záběrů než u běžného zpomaleného videa ve 240 fps.

Detailní recenzi modelu Galaxy S9+ naleznete zde.

Galaxy S9+

Galaxy S9+

FOTO: archív výrobce

Galaxy S9+ se chlubí duálním fotoaparátem.

Galaxy S9+ se chlubí duálním fotoaparátem.

FOTO: archív výrobce