Nokia 3.1 Plus si totiž odbyla premiéru v Indii, zástupci společnosti se přitom nechali slyšet, že s dostupností počítají především pro Asii. Následně sice byla tato informace upřesněna, že novinka se bude nabízet i na dalších kontinentech, ale přesná dostupnost v Evropě – potažmo Česku – uvedena nebyla.

A to je poměrně škoda, neboť s ohledem na svou výbavu a cenovku, která se bude pravděpodobně pohybovat mezi čtyřmi a pěti tisíci, by se mohla novinka stát jedním z hlavních bestsellerů letošních Vánoc.

Velký displej v hlavní roli

Nové plusko nabídne velký šestipalcový IPS displej, který by měl nad stejně drahou konkurencí podle výrobce vynikat svým barevným podáním i pozorovacími úhly. Jeho rozlišení je HD+, tedy 1440 x 720 obrazových bodů.

Nokia 3.1 Plus

Nokia 3.1 Plus

FOTO: archív výrobce

Zadní strana je hliníková, díky čemuž by měl být přístroj i poměrně odolný. Vyzdvihnout si zaslouží také akumulátor s kapacitou 3500 mAh. Kvůli velkému displeji však s nějakou nadprůměrnou výdrží příliš počítat nemůžeme.

O pracovní tempo Nokie 3.1 Plus se stará osmijádrový procesor MediaTek Helio P22. Ten budou doplňovat 2 GB operační paměti a 16 GB úložný prostor. V prodeji se nicméně objeví také vybavenější varianta pro náročnější uživatele, která nabídne 3GB paměť a 32GB úložiště.

Láká na duální fotoaparát

Jednou z předností novinky má být také duální fotoaparát, který bude kombinovat senzory s rozlišením 13 a 5 MPx. Duální fotoaparáty jsou totiž zpravidla výsadou až dražších přístrojů. Samozřejmostí bude také třetí fotoaparát pro selfies na čelní straně.

Vše bude pracovat pod operačním systémem Android 8 Oreo. Stejně jako u dalších modelů tohoto výrobce přitom půjde o čistou verzi bez dodatečných grafických nadstaveb, díky čemuž by měl být přístroj o něco rychlejší než řada stejně vybavených konkurentů.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: