Ještě v červenci se novinka nabízela v tuzemských obchodech v rámci předobjednávky za bezmála 20 tisíc korun. Ceny však v průběhu uplynulých měsíců padaly dolů, zastavily se až nyní na částce 15 205 Kč. Přesně za takovou sumu je nyní možné desítku zakoupit.

Ceny v jednotlivých obchodech se však podle Zboží.cz značně různí, a tak je možné narazit klidně i na cenovky přesahující hranici dvaceti tisíc korun. Naprostým rekordmanem je jeden internetový obchod, který si vlajkovou loď od HTC cení na 25 295 Kč.

Tak propastný rozdíl v cenách je zarážející především proto, že všechny modely nabízené v tuzemsku jsou hardwarově zcela totožné. Neliší se tedy například kapacitou úložného prostoru, což by jinak cenu pochopitelně ovlivňovalo.

HTC 10

HTC 10

FOTO: archív výrobce

Co HTC 10 umí? 

HTC 10 tak láká na špičkový výkon, přestože je na pultech obchodů dostupný již půl roku. A to především díky použití 64bitového čipsetu Qualcomm Snapdragon 820, který má k dispozici 4 GB operační paměti a až 64 GB úložného prostoru, který je možné dále rozšiřovat pomocí paměťových karet typu microSD.

Displej má úhlopříčku 5,2 palce a nabízí jemné rozlišení Quad HD, tedy 2560 × 1440 pixelů. Hlavní fotoaparát je 12megapixelový a výrobce vyzdvihuje především jeho rychlost. Za pouhou sekundu dokáže pořídit až osm momentek.

HTC 10

HTC 10

FOTO: archív výrobce

Přední snímač má rozlišení pět megapixelů a láká na optickou stabilizaci, kterou doposud žádný jiný přístroj na čelní straně neměl. Optická stabilizace by měla zajistit, že selfie – autoportrét – bude za jakékoli situace ostrý. Fotit je přitom možné i při zhoršených světelných podmínkách. Novinka sice nemá blesk, ale dokáže rozzářit celý displej a tím i projasnit focenou scénu.

Všechny zmiňované součástky se ukrývají v celokovové konstrukci, která si už při vývoji prošla poměrně krutými testy. Desítka byla vystavena 168 hodinám extrémních teplot, které se pohybovaly od mrazivých -20 °C po úmorných 60 °C.

Více se o nové vlajkové lodi od HTC dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]