Ještě letos na jaře se chytrý telefon LG G5 prodával za více než 19 000 korun. Krátce před letními prázdninami však cena spadla až těsně pod hranici 13 000 Kč.

I přes takto výrazný propad ceny v uplynulých měsících první modulární smartphone i nadále zlevňoval. Aktuálně jej tak lze podle Zboží.cz zakoupit za 10 600 Kč. Sluší se nicméně podotknout, že většina prodejců tento konkrétní model nabízí v cenovém rozmezí od 11 000 do 12 000 korun. Částky jsou tedy výrazně příznivější než při startu prodeje.

LG G5

LG G5

FOTO: archív výrobce

S ohledem na aktuální pořizovací cenu je přitom výbava novinky velmi zajímavá. Například po stránce výkonu totiž stále patří k těm nejrychlejším mobilům na trhu. To je zásluha především osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 820, jenž je taktován na 2,15 GHz, a 4 GB operační paměti.

Pro uložení dat má smartphone dispozici 32GB úložiště, které je možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD. Displej má úhlopříčku 5,3 palce a rozlišení 2560 × 1440 obrazových bodů.

LG G5

LG G5

FOTO: archív výrobce

Patrně tím nejzajímavějším je však odnímatelná spodní strana přístroje. Místo ní je totiž možné vložit do útrob smartphonu jiné moduly. V tuzemských obchodech jsou však zatím k dispozici pouze dva a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v dohledné době změnit.

Adaptér Hi-Fi Plus s B&O Play má speciální sluchátkový konektor, který je napojen na elektroniku od společnosti Bang & Olufsen. Dokáže přehrávat hudbu ve 32bitové kvalitě a podporuje 383kHz audia. V praxi se tak telefon s tímto adaptérem promění na kapesní hi-fi přehrávač.

Druhý modul, zvaný LG Cam Plus, navíc telefonu přidá dvě hardwarová tlačítka (spouště kamery a fotoaparátu) a rolovací kolečko, kterým je možné zoomovat a zároveň měnit nastavení fotoaparátu.

Fotografický modul zvaný LG Cam Plus

Fotografický modul zvaný LG Cam Plus

FOTO: archív výrobce

Fotografický modul zvaný LG Cam Plus

Fotografický modul zvaný LG Cam Plus

FOTO: archív výrobce