Galaxy Note 7 se začal prodávat už na přelomu srpna a září. Prakticky okamžitě byl však prodej ukončen, protože sedmička měla vážné výrobní vady týkající se napevno zabudovaného akumulátoru. Baterie se přehřívaly a v několika desítkách případů dokonce začaly hořet.

Kvůli vadnému akumulátoru již došlo dokonce k několika požárům. Baterie ze sedmičky měla pravděpodobně na svědomí i shoření vozu Jeep Grand Cherokee v USA. [celá zpráva]

Takto dopadl vůz po požáru.

Jihokorejský elektronický gigant se proto odhodlal k radikálnímu kroku. Více než 2,5 miliónu chytrých telefonů stáhl z trhu a novopečeným majitelům nabídl výměnu či finanční kompenzaci.

Uživatelé hlásí další problémy

Samsung přesto nechce sedmičku pohřbít. Má být totiž hlavním konkurentem pro nové iPhony od Applu, proto plánuje na říjen znovuuvedení na pulty obchodů.

Někteří uživatelé však opravené přístroje s novými bateriemi obdrželi již nyní. Podle jejich zkušeností, na které upozornil deník Korean Herald, se podařilo problémy s přehřívajícími se bateriemi vyřešit, ale jen částečně.

Přístroj totiž při vyšším zatížení začne hřát, že je dokonce velmi nepříjemné jej držet v ruce. Teplota nicméně není tak vysoká, aby se mohl přístroj vznítit, jako tomu bylo v několika desítkách případů dříve.

Fotografie modelu Galaxy Note 7 po výbuchu baterie zveřejněné na Twitteru.  

Hned v několika případech se také vyměněný Note 7 nezvykle rychle vybíjel. Každou sekundu se prý přinejmenším v jednom případě kapacita akumulátoru snížila o jedno procento. Když se lidé pokusili telefon nabít, ukazatel se zaseknul na hranici 10 % a kapacitu nešlo žádným způsobem zvýšit.

Další uživatel serveru Korean Herald potvrdil, že kapacita baterie se snížila téměř o čtvrtinu za pouhých 30 minut běžného používání.

Zástupci společnosti Samsung se zatím k informacím o problémech s vyměněnými chytrými telefony Galaxy Note 7 nevyjádřili.

Prodej začne v průběhu října

Vše nicméně zatím nasvědčuje tomu, že Samsung prodej opět zahájí. S novým startem se v domovské Jižní Koreji počítá na 1. října. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu nicméně již dříve uvedli, že původně chtěli začít prodej už o tři dny dříve.

I odsunutí obnovení prodeje nasvědčuje tomu, že tento výrobce skutečně mohl řešit nějaké problémy i s vyměněnými kusy Notu 7.

Samsung Note 7

Samsung Note 7

FOTO: archív výrobce

V nadcházejících týdnech se počítá se zahájením prodeje také na dalších světových trzích. Někteří tuzemští obchodníci již nyní uvádějí, že Note 7 bude opět dostupný v průběhu října. Otázkou je, zda zájem lidí o novinku nebude negativně poznamenán předchozími špatnými zkušenostmi s vadnými bateriemi.

V českých obchodech se podle nákupního rádce Zboží.cz nabízí Note 7 za 23 790 Kč.