Ještě v červenci se novinka nabízela v tuzemských obchodech v rámci předobjednávky za bezmála 20 tisíc korun. Aktuálně je však možné desítku podle Zboží.cz zakoupit už od 17 752 Kč, tedy o více než dva tisíce korun levněji.

Někteří prodejci si však cení HTC více, setkat se je tak možné i s cenovými nabídkami, které atakují pomyslnou hranici 22 tisíc korun. Tak propastný rozdíl v cenách je zarážející především proto, že všechny modely nabízené v tuzemsku jsou hardwarově zcela totožné. Neliší se tedy například kapacitou úložného prostoru, což by jinak cenu pochopitelně ovlivňovalo.

Vysoký výkon

HTC 10 tak láká na špičkový výkon, kterého se podařilo dosáhnout díky použití 64bitového čipsetu Qualcomm Snapdragon 820. Ten používají také vlajkové lodi řady dalších výrobců a v letošním roce by se nic výkonnějšího nemělo na pultech obchodů objevit.

HTC 10

HTC 10

FOTO: archív výrobce

Novinka disponuje 4 GB operační paměti a až 64 GB úložného prostoru, který bude možné dále rozšiřovat pomocí paměťových karet typu microSD. Displej má úhlopříčku 5,2 palce a nabízí jemné rozlišení Quad HD, tedy 2560 × 1440 pixelů.

Hlavní fotoaparát je 12megapixelový a výrobce vyzdvihuje především jeho rychlost. Za pouhou sekundu dokáže pořídit až osm momentek.

Odolná konstrukce

Přední snímač má rozlišení pět megapixelů a láká na optickou stabilizaci, kterou doposud žádný jiný přístroj na čelní straně neměl. Optická stabilizace by měla zajistit, že selfie – autoportrét  – bude za jakékoli situace ostrý. Fotit je přitom možné i při zhoršených světelných podmínkách. Novinka sice nemá blesk, ale dokáže rozzářit celý displej, a tím i projasnit focenou scénu.

Všechny zmiňované součástky se ukrývají v celokovové konstrukci, která si už při vývoji prošla poměrně krutými testy. Desítka byla vystavena 168 hodinám extrémních teplot, které se pohybovaly od mrazivých -20 °C po úmorných 60 °C.

Více se o nové vlajkové lodi od HTC dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

HTC 10

HTC 10

FOTO: archív výrobce

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.