Phablet Mi Max si odbyl premiéru letos v květnu. [celá zpráva]

Podle tehdejších prognóz to vypadalo, že základní verze novinky se bude prodávat za šest až sedm tisíc korun a nejvybavenější za devět až deset tisíc korun. Realita je ale úplně jiná.

Xiaomi Mi Max

Xiaomi Mi Max

FOTO: archív výrobce

Podle Zboží.cz se základní verze novinky se 16GB pamětí nabízí za 7922 Kč. Nejvybavenější varianta se 128GB úložným prostorem se v současnosti nenabízí, v prodeji je však nižší model s 64GB pamětí. I ten je ale dražší než původně odhadovaná 128GB varianta. Tuzemští prodejci si ho cení na 10 705 Kč.

Je tedy více než pravděpodobné, že vrcholná 128GB verze bude ještě dražší.

Jak už samotný název napovídá, patrně největším lákadlem modelu Mi Max bude velký displej. Ten má úhlopříčku 6,44 palce a rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů. Právě kvůli použití takto velkého dotykového panelu narostly rozměry na 173,1 x 88,3 x 7,5 mm.

Xiaomi Mi Max

Xiaomi Mi Max

FOTO: archív výrobce

Výkon udává osmijádrový procesor Snapdragon 652, u kterého jsou čtyři jádra taktována na 1,8 GHz a další čtyři na 1,4 GHz. Novinka se dále pochlubí 4 GB operační paměti a úložným prostorem s kapacitou až 128GB, jak již bylo uvedeno výše. Nechybí ani slot na paměťové karty.

Základní model s 16GB pamětí je nicméně značně osekaný. Ten běží na čipu Snapdragon 650 a má 3 GB operační paměti. V ostatních parametrech by se odlehčená verze nijak lišit neměla.

Obě provedení tak mají systém Android a disponují 12megapixelovým a 5megapixelovým fotoaparátem, čtečkou otisků prstů a podporují rychlý mobilní internet LTE.

Xiaomi Mi Max

Xiaomi Mi Max

FOTO: archív výrobce