Obrovská baterie je bezesporu největší předností chytrého telefonu Doogee T6. Zatímco většina konkurenčních mobilů je vybavena akumulátory s kapacitou okolo 2500 mAh, čínská novinka má úctyhodnou kapacitu 6250 mAh.

To by mělo bohatě stačit pro 40 hodin nepřetržitého hovoru, 68 hodin přehrávání hudby a pro tři dny intenzivního používání. Když naopak budete chtít nechat přístroj pouze v pohotovostním režimu, například jako záložní, obejde se bez nabíječky 39 dní. A to je hodnota, kterou nezvládne ani většina „hloupých“ mobilů.

V pohotovostním režimu se novinka bez baterie obejde klidně až 39 dní.

V pohotovostním režimu se novinka bez baterie obejde klidně až 39 dní.

FOTO: archív výrobce

Celou energii navíc mohou majitelé rozdělit i mezi další přístroje, Doogee T6 dokáže totiž fungovat jako powerbanka. To znamená, že k přístroji můžete připojit chytré hodinky, MP3 přehrávač, fotoaparát, tablet nebo klidně i další mobil – všechna tato zařízení dokáže unikátní mobil s obrovskou baterií dobýt.

Příjemným překvapením je, že i přes velkou výdrž baterie nijak dramaticky nenarostly rozměry zařízení – 152 × 74 × 10,2 mm. I hmotnost 170 g víceméně odpovídá současné generaci smartphonů s 5,5palcovou obrazovkou.

Doogee T6

Doogee T6

FOTO: archív výrobce

V ostatních parametrech se přístroj již nijak dramaticky neliší od zavedené konkurence. V útrobách přístroje se ukrývá čtyřjádrový procesor MTK6735 taktovaný na 1 GHz, 2 GB operační paměti a 16GB úložný prostor, který je doplněn o slot na paměťové karty micro SD.

Ve výbavě dále nechybí dva fotoaparáty (8 MPx a 2 MPx), bezdrátové adaptéry wi-fi a bluetooth či slot pro vložení druhé SIM karty. 5,5palcový IPS displej nabízí rozlišení 1280 × 720 obrazových bodů.

V tuzemských obchodech se Doogee T6 prodává za 4500 Kč.