Pro chytré telefony s logem nakousnutého jablka existuje celá řada aplikací, které dokážou ze zabudovaných fotoaparátů vymáčknout maximum. I když výrobce tedy slibuje u iPhonů 6 a 6 Plus pouze záznam ve Full HD, pomocí speciálních aplikací je možné natáčet i ve 4K.

Jenže výsledek zpravidla není příliš valný – natočené záznamy se velmi sekají. U chystané generace jablečných smartphonů se má ale podle serveru WCCF Tech na kvalitě fotoaparátu velmi zapracovat. Díky tomu by mělo být možné pořizovat 4K záznamy při 30 snímcích za sekundu bez trhání a bez nutnosti instalovat jakékoliv aplikace třetích stran.

Tři nové iPhony

Letos bychom se podle již dříve uniklých informací měli dočkat hned tří nových iPhonů. V první řadě by se mělo jednat o nástupce aktuálně nabízených modelů – menší iPhone 6S a větší iPhone 6S Plus. Hlavní novinkou by měla být funkce Force Touch, kterou disponuje i nový Macbook. V podstatě jde o technologii, díky které je displej schopen rozeznat více intenzit přítlaku, což může být využito například pro pohodlnější ovládání.

Lze také očekávat, že obě novinky si polepší v otázce výkonu, vzhled a rozměry by nicméně měly být zachovány jako u aktuálně nabízené generace – iPhony 6 a 6 Plus. Oba modely budou schopny zachytávat 4K video díky novému fotoaparátu s rozlišením 12 MPx, který bude při nižším rozlišení schopen zachytit až 240 snímků za sekundu.

Údajná podoba iPhonu 6C

FOTO: repro macworld.co.uk

Ukázat by se měl navíc ještě levnější iPhone 6C, který bude vybaven plastovým krytem na zadní straně. Novinka může na uniklém snímku na první pohled připomínat iPhone 5C, který se aktuálně doprodává. Přístroj na fotografii má ale v domovském tlačítku zabudovanou čtečku otisků prstů, kterou stará pětka nedisponovala. [celá zpráva]

Zda bude iPhone 6C schopen natáčet také videa ve 4K, zatím není jasné. Jasno by nicméně mělo být 25. září, kdy budou nové iPhony odhaleny. [celá zpráva]