Na začátku dubna se HTC One M9 prodávalo v tuzemských obchodech, které však nemusejí být oficiálními prodejci tohoto výrobce, od 18 590 Kč. Drtivá většina nabídek se však tehdy pohybovala v rozmezí od 19 do 20 tisíc korun. [celá zpráva]

Aktuálně je však novinku možné zakoupit za 16 219 Kč. U deseti nejlevnějších obchodů se však podle Zboží.cz objevují nejčastěji cenovky mezi 17 a 18 tisíci korun. Najdou se ale i takoví prodejci, kteří si novinku cení na více než 22 000 Kč. Výbava dražších strojů je přitom do posledního puntíku stejná jako u těch levnějších, a to včetně kapacity úložného prostoru.

HTC One M9

HTC One M9

FOTO: archív výrobce

Nová vlajková loď HTC One M9 se svým vzhledem velmi podobá předchozím dvěma generacím. Konstrukce je tak celokovová a na čelní straně zaujmou stereofonní reproduktory, které jsou umístěny nad a pod displejem. Dvojice reproduktorů nově nabízí simulaci prostorového zvuku Dolby Surround 5.1.

Displej zůstal jako u předchůdce pětipalcový a nabízí Full HD rozlišení. V útrobách přístroje se ukrývá osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810, pracující na frekvenci 2 GHz a 3 GB operační paměti. Úložiště nabízí kapacitu 32 GB.

Na zadní straně smartphonu nalezneme senzor s rozlišením 20 megapixelů a čočku ze safírového skla, díky čemuž by se měla minimalizovat možnost poškození. Samozřejmostí je možnost natáčet 4K videa.

HTC One M9

HTC One M9

FOTO: archív výrobce

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: