První phablet s displejem na dvou stranách již od prosince nabízejí někteří tuzemští prodejci v rámci předobjednávky. Ceny jsou však v současnosti vyšší, než jaké mají být v době uvedení na trh. Podle Zboží.cz se pohybují od 23 990 Kč do 25 266 Kč.

Galaxy Note Edge se při pohledu na technickou specifikaci nijak výrazně neliší od moderních chytrých telefonů. Má čtyřjádrový procesor s taktem 2,7 GHz, 3 GB operační paměti a úložný prostor dosahující kapacity 32 nebo 64 GB.

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge

FOTO: archív výrobce

Jeho výjimečnost však objevíte okamžitě, když se podíváte na dotykový displej. Je totiž zaoblený, vrchní strana zabírající prakticky celou čelní stranu telefonu je rovná, plynule však kopíruje zaoblenou hranu a pokračuje až na bok zařízení.

Po straně bude novinka ze stáje jihokorejského elektronického gigantu zobrazovat neustále nejpoužívanější aplikace, upozornění a některé další funkce. A to dokonce i se zavřeným krytem. Stačí přiložit na bočnici palec a displej okamžitě začne zobrazovat všechny přednastavené informace.

Po stranách bude novinka zobrazovat neustále nejpoužívanější aplikace, upozornění a některé další funkce.

Po straně bude novinka zobrazovat neustále nejpoužívanější aplikace, upozornění a některé další funkce.

FOTO: Michael Sohn, ČTK/AP

Není však vyloučeno, že v budoucnu plochu na bočnici Samsung či další tvůrci aplikací využijí k dalším činnostem. Celková úhlopříčka prohnutého dotykového panelu činí 5,6 palce, rozlišení pak dosahuje hodnoty 2560 x 1440 obrazových bodů, k tomu je potřeba připočíst dalších 160 pixelů po straně.

Samsung Galaxy Note Edge bude dodáván s operačním systémem Android 4.4.