Tržby společnosti se ve finančním roce, jenž skončil 1. března, propadly na necelých sedm miliard USD ze zhruba 11 miliard v předchozím roce. Nový generální ředitel podniku John Chen podle agentury DPA doufá, že firma by mohla začít opět vykazovat zisky počátkem příštího roku.

Chen uvedl, že firmě se daří snižovat náklady rychleji, než plánovala. "BlackBerry dnes stojí na silnějších finančních základech a je na cestě k obnovení růstu a ziskovosti," prohlásil.

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji s operačním systémem Android a také za telefony iPhone od americké společnosti Apple.

Loni BlackBerry plánovala, že se nechá odkoupit jinou společností, na podzim se však místo toho rozhodla ke změnám, které jí mají pomoci k návratu k zisku. Oznámila propuštění 4500 zaměstnanců, což je zhruba 40 procent její celkové pracovní síly, prodej některých nemovitostí a investovala do výroby nového levného přístroje.