Cat B100 totiž splňuje certifikaci IP67 i armádní normu odolnosti MIL-STD 810G. To v praxi znamená, že telefonu nevadí prach, voda (do hloubky jednoho metru), špína ani pády z velkých výšek (až 1,8 m). Dokáže navíc pracovat i při extrémních výkyvech teplot, od -25 do 55°C.

Nejrůznější otvory jsou chráněny pomocí vodotěsných záslepek.

Nejrůznější otvory jsou chráněny pomocí vodotěsných záslepek.

FOTO: archív výrobce

Celá konstrukce mobilu je potažena speciální pryží, která je schopna absorbovat i větší nárazy. Tu doplňují anodizované hliníkové bočnice. Nejrůznější otvory, například pro sluchátka a USB nabíječku, jsou chráněny pomocí vodotěsných záslepek.

Přístroj se tedy soustředí především na odolnost, vysokým výkonem ani špičkovým displejem se uživatele zaujmout nesnaží. Novinka má tak klasickou konstrukci, kde jsou tlačítka umístěna pod 2,2palcovým displejem. Kromě obyčejného číselníku je telefon možné ovládat také pětisměrným kurzorem.

Novinka má tradiční číselník s pětisměrným kurzorem.

Novinka má tradiční číselník s pětisměrným kurzorem.

FOTO: archív výrobce

Ve výbavě modelu Cat B100 nechybí ani zabudovaný GPS čip nebo třímegapixelový fotoaparát na zadní straně přístroje, který dokáže i natáčet videa. I přes odolnou konstrukci si přístroj zachoval poměrně nízkou hmotnost – hodnotu 120 g totiž v dnešní době překračuje nejeden smartphone.

Doporučená prodejní cena novinky činí 3879 Kč. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, je však novinku možné zakoupit u tuzemských prodejců ještě levněji. Ceny startují na 3 699 Kč.

Ve výbavě nechybí ani vestavěný fotoaparát.

Ve výbavě nechybí ani vestavěný fotoaparát.

FOTO: archív výrobce