První generace iPhonů měly vždy displej s úhlopříčkou 3,5 palce. Změnu rozměrů totiž zesnulý zakladatel firmy Steve Jobs vždy odmítal. Poslední dva roky se plocha dotykového panelu zvětšila na čtyři palce.

A v tomto trendu, který je patrný i u dalších výrobců, údajně plánuje Apple pokračovat. Spekulace o větším iPhonu se rozvířily poté, co šéf amerického počítačového giganta Tim Cook uvedl, že milovníci nakousnutého jablka se mohou těšit na velké věci.

Apple představil nové iPhony 5C (vlevo) a 5S až koncem čtvrtletí.

Šéf Applu Tim Cook při odhalení aktuálně prodávaných iPhonů 5C (vlevo) a 5S.

FOTO: Reuters

Stalo se tak při zahájení prodeje iPhonů u operátora China Mobile. Cook reagoval na dotaz jednoho z fanoušků, který chtěl vědět, kdy přijde jablečný telefon s větším displejem. Žádné konkrétní informace ale šéf Applu neprozradil.

Internet tak hned zaplavily spekulace, cože to vlastně americký počítačový gigant chystá. Podle serveru Tech Radar by měly být odhaleny hned dva nové iPhony. Jeden s úhlopříčkou 4,7 palce letos v červnu a druhý na podzim – ten by měl být již plnohodnotným phabletem, displej totiž bude dosahovat úhlopříčky 5,7 palce.

Zástupci Applu zatím informace o nových chytrých telefonech nijak nekomentovali. To ale není ničím výjimečným, protože firma s logem nakousnutého jablka za žádných okolností neprozrazuje informace o nových produktech před jejich oficiálním představením.