V rámci předobjednávky nabízeli tuzemští prodejci ještě minulý měsíc Lumii 925 za 15 990 Kč. [celá zpráva]

Zástupci Nokie však potvrdili, že oficiální cena pro tuzemský trh je stanovena na příjemnějších 13 990 Kč. Na internetu je novinku možné podle nákupního rádce Zboží.cz zakoupit ještě levněji, a to za 13 130 Kč. Některé nabídky se ale stále šplhají nad hranici 15 tisíc.

Nokia Lumia 925

Novinka se nabízí v různých barevných provedeních.

FOTO: Nokia

Srdcem nového chytrého telefonu je dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz. K dispozici je 1 GB operační paměti a 4,5palcový displej s rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů. Vše ovládá operační systém Windows Phone.

Vestavěný fotoaparát disponuje rozlišením 8,7 Mpx. K dispozici u něj bude několik pokročilých funkcí. Například pro co nejlepší výsledky při zachycování objektu v pohybu bude přístroj schopen pořídit v jeden okamžik sérii deseti momentek. Uživatel si pak jednoduše vybere tu nejostřejší.

Nokia Lumia 925

Zadní strana telefonu

FOTO: Nokia

Fotoaparát je vybaven systémem PureView, který využívá technologii plovoucí čočky. Díky tomu je schopný pojmout bez použití blesku až pětkrát více světla než ostatní chytré telefony. Novinka by tak měla nad konkurencí vynikat při focení v šeru i ve tmě.

Proti předchozím modelům vypadá Lumia 925, jako by prošla dietou. Její tloušťka je pouhých 8,5 mm a hmotnost dosahuje hodnoty 139 g. Předchůdce s označením 920 byl široký 10,7 mm a vážil 185 g. Novinka navíc působí elegantnějším dojmem, neboť celý displej obaluje hliníkový rám. Zadní strana je pak vyrobena z polykarbonátu bílé, šedé nebo černé barvy.

Nokia Lumia 920

Předchůdce - Nokia Lumia 920

FOTO: Nokia