„Je tu iPhone. A pak je tu všechno ostatní,“ stojí hned v titulku seznamu. V něm zástupci amerického počítačového giganta například zmiňují, že jablečný telefon získal osmkrát za sebou prestižní ocenění J.D. Power and Associates, které se uděluje v souvislosti se spokojeností zákazníků.

Vychvalován je i Retina displej, který žádný jiný výrobce nenabízí. „Obrázky i text na něm vypadají přímo úžasně. Hustota pixelů je tak vysoká, že vaše oko již není schopno rozlišit jednotlivé obrazové body. Když uvidíte Retina displej ve skutečnosti, už nebudete nikdy chtít nic jiného.“

Zástupci firmy vychvalují výdrž baterie i výkon.

Zástupci firmy vychvalují výdrž baterie i výkon.

FOTO: Apple

V dalších bodech pak výrobce zmiňuje dlouhou výdrž baterie při zachování vysokého výkonu a rychlé odezvy operačního systému. LTE připojení zase umožňuje stahovat i streamovat libovolný obsah v „pozoruhodných rychlostech“.

Zmínit zástupci firmy nezapomněli ani fakt, že jablečný telefon je prvním, druhým i třetím nejpoužívanějším přístrojem k pořizování momentek na populární fotografické síti Flicker. „iPhone je nejoblíbenějším fotoaparátem na světě. Zatímco konkurenční smartphony lákají na nesmyslný počet megapixelů, iPhone 5 dokáže zachytit skutečně působivé snímky.“

Nový iPhone

iPhone 5

FOTO: Apple

Apple musí brát Samsung vážně

Apple se v celé prezentaci nijak nezmiňuje o konkrétních konkurentech, nad které iPhone vyzdvihuje. Podle zahraničních pozorovatelů jde ale o jasnou reakci na nový smartphone Galaxy S4 od společnosti Samsung. „Vždyť jeho předchůdce byl prvním telefonem na světě, který v prodejích iPhone předběhl,“ konstatovala Anita Liová ze serveru Mashable.

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

FOTO: Samsung

Hardwarovou výbavou patří Galaxy S4 k tomu nejlepšímu, co je možné v rámci platformy Android aktuálně zakoupit. A to především díky 2GB operační paměti a výkonnému čtyřjádrovému procesoru s frekvencí 1,9 GHz. Tím je vybavena verze s podporou standardu LTE. V prodeji se ale objeví také varianta bez LTE s osmijádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz.

Dotykový displej nabízí úhlopříčku pět palců a rozlišení Full HD (1920 x 1080 pixelů). Stejně velké panely nabízejí prakticky všichni největší konkurenti kromě společnosti Apple (iPhone má úhlopříčku čtyři palce). Samsung použil u monitoru osvědčenou technologii Super AMOLED, díky čemuž nabídne věrnější podání barev, lepší pozorovací úhly a dobrou čitelnost na slunci. Před poškozením chrání displej odolné sklo Gorilla Glass 3.

Samsung Galaxy S 4

Samsung Galaxy S4

FOTO: Samsung

Vybírat bude možné také podle kapacity úložného prostoru. K dispozici budou modely s 16, 32 a 64GB pamětí. Tu bude navíc možné na rozdíl od celé řady konkurentů rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Galaxy S4, který by se měl na pultech obchodů objevit už v průběhu příštího měsíce, láká také na pokročilé funkce. Vedle překladače v reálném čase a hlídače zdravotní kondice nabízí například i možnost intuitivního bezdotykového ovládání prostřednictvím očí. [celá zpráva]

Samsung Galaxy S III

Předchozí vlajkovou lodí Samsungu byl model Galaxy S III.

FOTO: Samsung