„V současné době jsme podle mého názoru poněkud pozadu. Ostatní se dostali nahoru. Samsung je skvělý závodník, ale to jen proto, že v současné době dělá skvělé produkty,“ konstatoval Wozniak.

Podle něj udělalo vedení firmy velkou chybu, když změnilo velikost displeje iPhonu. „Část mě si přeje, aby Apple nebyl tak arogantní a netvrdil, že je ten jediný se správnou stopou,“ prohlásil s tím, že nejnovější chytrý telefon s logem nakousnutého jablka má větší displej jen kvůli konkurenci a ne proto, že by to uživatelé skutečně potřebovali, jak tvrdili zástupci firmy na tiskové konferenci.

Navzdory kritice je Wozniak přesvědčený, že americký počítačový gigant „zůstane ve vítězné vlně“. „Apple je ziskový od začátku, a to je důležité,“ uzavřel rozhovor.

Mladý Steve Jobs (vpravo) si nechává narůst vousy jako Wozniak.

Steve Wozniak (vlevo) a Steve Jobs v době vzniku Applu

FOTO: Reuters

Historicky to není poprvé, kdy si Wozniak vzal na mušku Apple. „Nejnovější produkty Microsoftu mají velmi líbivý vzhled, který odpovídá tomu, co Steve Jobs vždycky hledal. S trochou nadsázky bych mohl říct, že se Steve Jobs vrátil a reinkarnoval v Microsoftu,“ prohlásil před časem.

„Jsem šokován každou obrazovkou – ty samé aplikace jsou pro Windows Phone daleko krásnější než pro Android a iPhone. Podle mého názoru má Windows Phone vynikající vzhled a uživatelské prostředí, které je také více atraktivní. Myslím, že Microsoft nastavil novou laťku mobilních platforem,“ dodal.

Firmu Apple založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Gerald Wayne v roce 1976 v obyčejné garáži svých rodičů. Od počátku působil Steve Jobs jako duchovní vůdce celé firmy. Wozniak se staral především o technické návrhy a konstrukci jednotlivých produktů.