"Každý přístroj je vyroben na zakázku, je očíslován a dodává se v ručně vyřezávané dřevěné dóze opatřené certifikátem pravosti," napsal o zlatých iPhonech dubajský list 7Days.

Pozlacené přístroje se dají získat u autorizovaných prodejců londýnské firmy Gold & Co. Ta přišla jako první na trh s pozlacenými verzemi tabletů iPad2 a iPad 3. Výkonný předseda společnosti Amjad Ali v prohlášení uvedl, že iPhone 5 považuje za mimořádný technický výrobek a že je firma ráda, že může vůbec poprvé "věrným klientům nabídnout pozlacenou verzi v růžovém zlatě".

Nový iPhone

Nový iPhone

FOTO: Apple

Nový chytrý telefon od společnosti Apple nabídne celou řadu vylepšení. Je lehčí a tenčí než předchozí verze a zároveň má větší displej (čtyři palce) a vyšší rozlišení (1136 x 640 pixelů). Vylepšení zaznamenal také výkon telefonu. Ve srovnání s loňským modelem by měl být dvakrát výkonnější. Přitom už verze 4S patřila k nejvýkonnějším smartphonům na trhu.

Fotoaparát má stejné rozlišení jako předchozí model - osm megapixelů. Měl by ale být rychlejší a zároveň pořizovat kvalitnější snímky i ve špatných světelných podmínkách. Nabídne také speciální panoramatický režim, ve kterém budou mít pořízené momentky úctyhodné rozlišení 28 megapixelů. [celá zpráva]