Nejlevněji je možné Nokii 808 PureView podle Zboží.cz zakoupit za 13 699 Kč, nejdráž za 15 259 Kč. V nabídce má novinku zatím šest obchodů, kdy bude přesně ale skladem, zatím neuvádějí. Přesnou dostupnost finského fotomobilu nepotvrdila zatím ani společnost Nokia.

Jak už je u Nokie zvykem, optiku dodala k 41megapixelovému fotoaparátu společnost Carl Zeiss. Zda bude tak vysoké rozlišení pro přístroj opravdu přínosem, se ukáže, až se telefon začne prodávat.

Nokia 808 PureView

Nokia 808 PureView

FOTO: Nokia

Někteří odborníci se totiž obávají, že vysoké množství pixelů je jen marketingovým tahem a snímky nebudou příliš kvalitní. Nokia však tvrdí, že technologii vyladila tak, že nabídne nebývale čistý detail a ostrost. Vestavěný fotoaparát dovede natáčet i Full HD video (1920 x 1080 obrazových bodů).

Ani v ostatních parametrech není novinka žádné ořezávátko, nabídne 1,3GHz ARM procesor a 512 MB operační paměti. Pro uložení dat je přístroj vybaven 16GB vestavěnou pamětí, kterou je možné dále rozšířit prostřednictvím paměťových karet typu microSD až o 32 GB. Nechybí ani podpora WiFi, Bluetooth či HDMI výstup pro připojení telefonu k televizoru nebo projektoru.