Společnost Apple se zatím k těmto spekulacím oficiálně nevyjádřila. Není se čemu divit, politika firmy káže, že o nových produktech se nesmí až do oficiálního uvedení vůbec mluvit. Podle zdroje serveru All Things D by měl iPhone 5 představit nový šéf Applu Tim Cook.

Podle vyjádření ředitele francouzské pobočky operátora Orange Stephana Richarda by se navíc novinka měla začít záhy i prodávat. „Pokud budu věřit tomu, co jsem slyšel, iPhone 5 se začne prodávat 15. října,“ uvedl Richard.

Společně s iPhonem 5 by se měla objevit i pátá generace operačního systému iOS, která přinese přes 200 nových funkcí a vylepšení. [celá zpráva]

Vzhled? Zatím pouhé spekulace

Bez odpovědi zůstává zatím otázka, jak přesně bude iPhone 5 vypadat. Většina zahraničních médií však hovoří o tom, že pětka bude mít proti svému předchůdci větší displej. Vychází přitom z fotografie krytu iPhonu 5, která se objevila na internetových stránkách čínského výrobce, který Applu dodává součástky na přístroje.

Server 9to5mac.com uveřejnil fotografii z údajným předním krytem nového iPhonu 5.

Server 9to5mac.com uveřejnil fotografii s údajným předním krytem nového iPhonu 5.

FOTO: Novinky

Na uniklé fotografii je vidět, že by se při stejné velikosti telefonu měla plocha displeje rozšířit jak do šířky, tak to délky. Okraje na pravé a levé straně by mohly být velmi tenké. Lze tedy předpokládat, že novinka bude mít navíc ještě vyšší rozlišení než její předchůdce.

Proti iPhonu 4 by měla být novinka rychlejší díky novému procesoru A5. Ten v současnosti už používá iPad 2. Vylepšení by se měl dočkat také vestavěný fotoaparát, jehož rozlišení by se mělo zvýšit z 5Mpix na 8Mpix.