T-Mobile prodal téměř 2000 telefonů, Vodafone podle neoficiálních informací o něco více. Telefónica O2 zatím počítá prodeje ve stovkách kusů.

Zatímco u Vodafonu byl větší zájem o levnější variantu s pamětí 16 GB, u Telefóniky se lépe prodávala dotovaná verze dražšího modelu s pamětí 32 GB.

Podle odborníků si v současnosti iPhone pořizují zejména movitější lidé, kterým se nechce čekat na to, až budou mít nárok na výměnu telefonu po dvou letech za dotovanou cenu. Proto se hodně iPhonů prodá i za standardní cenu.

iPhone 4

iPhone 4

FOTO: Reuters

Cena nedotovaného přístroje s pamětí 16 GB začíná u operátorů na 15 577 Kč, dražší 32 GB verzi lze pořídit od 18 447 Kč. Dotované telefony startují na 7999 korunách. [celá zpráva]

Podle serveru Mobil.cz se cena nedotovaných přístrojů v porovnání se zahraničím příliš neliší, výrazné rozdíly ale jsou v dotovaných cenách, ty mohou být v Česku dvakrát vyšší než v zahraničí.

Co umí iPhone 4

Nejnovější iPhone je vybaven 3,5palcovým displejem s rozlišením 940x640 obrazových bodů. To je čtyřikrát více než u verze 3GS. Konkurence telefon s vyšším rozlišením v současnosti nevyrábí. Obrázky, videa i texty jsou na displeji až neuvěřitelně ostré a realistické. „Displej iPhonu 4 může směle konkurovat i jemnosti tištěných novin,“ vychvaloval šéf Apple Steve Jobs na konferenci novinku.

Vylepšení se dočkala i kamera na zadní straně přístroje. Má rozlišení pět megapixelů, automatické ostření, pětinásobný digitální zoom a vestavěný LED blesk, který může být při horších světelných podmínkách během nahrávání videa nepřetržitě zapnutý. Nově je umístěn také druhý fotoaparát na přední straně, který slouží pro videohovory. Ani jedna z předchozích verzí iPhonu jej neměla.

Video

iPhone 4

iPhone 4 je vybaven novým procesorem A4, který je taktován na jeden gigahertz. Díky němu patří novinka k tomu nejvýkonnějšímu, co je možné v současnosti koupit. I přes vysoký výkon ale telefon vydrží pracovat na baterii poměrně dlouho. Nepřetržitě telefonovat jím bude možné sedm hodin.

Přehrávat video zvládne bez elektrické zásuvky 10 hodin. Stejně dlouho dovolí přístroj brouzdat na internetu přes WiFi. Poslouchat nonstop hudbu je možné téměř dva dny. V pohotovostním stavu přístroj vydrží podle Applu 300 hodin.