Pracovníci Nokie objevili defekt u originálních nabíječek, které dodává čínská společnost BYD. Jejich plastové kryty se totiž mohou uvolnit a oddělit se od sebe. Zpřístupní tak vnitřní části nabíječky, což může vést k riziku úrazu elektrickým proudem v případech, kdy byste se dotkli některých vnitřních součástí ve chvíli, kdy je nabíječka připojena do zásuvky pod napětím.

„Program pro stažení nabíječek jsme spustili pouze jako preventivní opatření. V současnosti nevíme o žádné nehodě ani o žádném úrazu spojeným s těmito nabíječkami,“ řekl mluvčí Nokie Doug Dawson s tím, že výměna vadných kusů bude zdarma.

Vadné nabíječky je možné identifikovat podle výrobního štítku

Vadné nabíječky je možné identifikovat podle výrobního štítku. Defekt se týká pouze přístrojů, které pochází od společnosti BYD.

FOTO: Novinky

Chyba se týká nabíječek AC-3U a AC-3E, které byly vyrobeny od 15. června do 9. srpna 2009. Zároveň také modelu AC-4U, vyrobeném od 13. dubna do 25. října 2009. Ve všech případech však musí být na výrobním štítku uvedeno, že výrobek pochází od společnosti BYD.

Ověřit, zdali se jedná o vadný model nabíječky, mohou lidé pomocí webu Nokie, který je lokalizován do českého jazyka. Zde je zároveň možné zažádat i o případnou výměnu. Vadné nabíječky mohly být prodány přímo s mobilním telefonem i jako samostatné příslušenství.

  • Stránky pro identifikaci vadné nabíječky naleznete ZDE.