Savander uvedl, že se Nokia zaměřila na společnosti, v nichž mladé talentované týmy rozvíjejí služby, které by Nokia sama chtěla v budoucnu nabízet. Tyto akvizice jí umožní spustit tyto služby rychleji. "Že najdeme malé technologické společnosti, je pravděpodobné," řekl manažer během výroční konference Nokie.

Například loni Nokia koupila za 8,1 miliardy dolarů americkou firmu Navteq, která vytváří digitální mapy. Vedle toho převzala přes deset menších podniků, aby jí pomohly nabídku služeb na síti rozjet. Nokia se snaží zvýšit příjmy například nabídkou stahování hudby a her do mobilních telefonů, protože trh se samotnými mobilními telefony se nasycuje. Její nabídka ale zatím měla slabší odezvu.

Finský výrobce mobilů má v současnosti 55 miliónů internetových uživatelů a webové služby mu za duben až červen zajistily příjem 140 miliónů eur. Savander ale dodal, že Nokia potřebuje s internetovou nabídkou prorazit hlavně ve Spojených státech.

Úspěch tam ale bude záviset na tom, zda se jí podaří v USA prodávat více mobilů. Nokia má v USA méně než deset procent trhu s prodanými mobily, když se ve světě její tržní podél blíží 40 procentům, napsala agentura Reuters.

Nokia se vrhla na výrobu netbooků

Již na začátku letošního roku se na internetových fórech po celé planetě šuškalo, že se největší výrobce mobilních telefonů společnost Nokia hodlá prosadit také na trhu s mobilními počítači. Všem neověřeným zprávám nyní učinila Nokia přítrž, protože oficiálně představila svůj nový netbook. Ten je vyroben z hliníku a bez elektrické zásuvky vydrží pouze na baterii pracovat klidně i půl dne. [celá zpráva]

Netbook Nokia Booklet 3G

Netbook Nokia Booklet 3G

FOTO: Novinky

Srdcem nového netbooku Booklet 3G od společnosti Nokia je procesor Intel Atom Z530, který pracuje na frekvenci 1,6 GHz. Pro uložení dat je novinka vybavena pevným diskem s kapacitou 120 GB.

Laptop je vybaven 10,1palcovým displejem s HD ready rozlišením, tedy 1280 x 720 obrazových bodů. Novinku je navíc možné připojit k televizoru nebo monitoru s vysokým rozlišením díky rozhraní HDMI. Tento konektor přitom u většiny netbooků vůbec nenalezneme.