Hlavní obsah

Nová kapesní konzole Nintenda prý bude velkou konkurencí pro iPod

Japonský výrobce videoher Nintendo plánuje do konce letošního roku uvést na trh nový model svého kapesního herního přístroje DS se zabudovaným fotoaparátem a přehrávačem hudby. Napsal o tom japonský list Nikkei.

Nová kapesní konzole Nintenda prý bude velkou konkurencí pro iPod

Nový přístroj se má podle listu stát konkurentem iPodu a mobilních telefonů se zabudovaným fotoaparátem. Cena přístroje, který bude vybaven také vyspělými funkcemi pro bezdrátovou komunikaci, by v Japonsku měla být nižší než 20 000 jenů (3150 Kč).

Současné modely DS stojí 16 800 jenů. Herní konzole Wii a DS jsou hlavními pohony růstu zisku Nintenda. Díky vysokému zájmu o oba přístroje akcie společnosti vzrostly za poslední tři roky více než trojnásobně.

 

DS již na celém světě překonal v prodejnosti konkurenční přístroj PlayStation Portable (PSP) firmy Sony. Podobný zájem mají uživatelé také o televizní konzoli Wii. Od roku 2006 jich bylo prodáno na 30 miliónů kusů.

Úspěch konzole Wii je především v interaktivním ovládání každé hry. Hráč neovládá hru pouhým mačkáním tlačítek, ale reálnými pohyby, které by v daných situacích dělal. Více vám o herní konzoli Wii a jejím používání napoví naše recenze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků